Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Radomka zrewanżowała się Developresowi

Radomka zrewanżowała się Developresowi

Już 24 września rozegrane zostaną pierwsze mecze TAURON Ligi w sezonie 2021/2022. W piątkowym sparingu E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonała Developres Bella Dolina Rzeszów 2:1. Dla obu zespołów był to ostatni sprawdzian przed ligowymi starciami.

W czwartek 16 września Developres Bella Dolina Rzeszów wygrał z E.Leclerc Moya Radomką Radom 4:0. Dzień później zespoły rozegrały kolejny wspólny mecz. Tym razem ustalono, że drużyny rozegrają trzy sety. 2:1 triumfował zespół prowadzony przez trenera Marchesiego.

Inauguracyjna odsłona od początku toczyła się po myśli Developresu. Drużyna kierowana przez trenera Antigę po wyrównanym początku odskoczyła na sześć oczek. Rzeszowianki górowały w ataku, celnie zagrywały i wyraźną przewagę utrzymały aż do końca seta. W drugiej odsłonie radomianki wzmocniły zagrywkę, wyraźnie poprawiły również skuteczność w ataku. Dłuższy czas trwała zacięta walka, ale w końcówce to gospodynie zaczęły dyktować warunki i wygrały do 21. W trzecim secie obie drużyny miały niską skuteczność w ataku (Developres – 36%, Radomka – 30%), na tablicy wyników utrzymywał się wyrównany rezultat. Więcej błędów (szczególnie w polu zagrywki) popełniły rzeszowianki, przez co przegrały tę odsłonę 23:25 a cały mecz 1:2.

Najwięcej punktów dla Developresu zdobyła Bruna Honorio Marques. Siatkarka zapisała na swoim koncie 17 punktów, atakując z 52% skutecznością. W szeregach Radomki liderką była natomiast Alexandra Lazić, która zdobyła 14 oczek, jednak jej skuteczność w ataku wyniosła 39%.

Obie drużyny w 1. kolejce TAURON Ligi zagrają we własnej hali. Radomka w piątek 24 września podejmie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, natomiast Developres w niedzielę 26 września zagra z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Developres Bella Dolina Rzeszów 2:1
(18:25, 25:21, 25:23)

Radomka: Wójcik (7), Aelbrecht (6), Efimienko-Młotkowska (9), Alanko (2), Lazić (14), Biała (6), Witkowska (libero)
Developres: Honorio (17), Blagojević (3), Stencel (5), Wenerska (1), Kalandadze (10), Jurczyk (5). Szczygłowska (libero) oraz Bajema (5) i Rapacz (4)

źródło: Developres Rzeszów - Twitter, inf. własna