Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Radomka wygrywa ostatni sparing przed sezonem

Radomka wygrywa ostatni sparing przed sezonem

W sobotnie popołudnie w ostatnim sparingu przed sezonem zmierzyły się ze sobą zespoły Grot Budowlanych Łódź i E.Leclerc MOYA Radomka Radom. Obaj trenerzy mogli sprawdzić swoje najmocniejsze ustawienia na dystansie pięciosetowego meczu. Oba zespoły pokazały dużo bardzo dobrego grania, ale większą cierpliwością wykazały się w końcówkach setów radomianki i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gości.

Zespoły rozpoczęły mecz w najmocniejszych możliwych zestawieniach. Widać było, że powracająca po kontuzji Julia Nowicka czuje się na boisku już bardzo dobrze. W porównaniu ze sparingami w Skierniewicach przeciwko DPD Legionovii Legionowo gospodynie znacznie lepiej pracowały w obronie i lepiej komunikowały się na boisku. Ciekawe rozwiązania prezentowane były w ataku. Oba zespoły miały dużo do powiedzenia w polu zagrywki, a po stronie Radomki swoją gra imponowała zwłaszcza amerykańska przyjmująca Janisa Johnson. Radomskie skrzydłowe bardzo mądrze obijały dłonie blokujących w ataku.

Po tym jak czwarty set zakończył się na korzyść przyjezdnych trenerzy ustalili, że zostanie rozegrana jeszcze jedna pełna partia. Zmierzyły się ze sobą drugie szóstki. – Mamy lekki niedosyt po tym meczu. Pod takim względem, że przez większość meczu prowadziłyśmy grę i miałyśmy sytuację na boisku pod kontrolą. Niestety do końca jeszcze nie wiemy co jest przyczyną tego, że nie udało się wygrać. Czy stracona koncentracja, czy po prostu fart, czy coś innego – mówiła po meczu rozgrywająca Budowlanych Julia Nowicka.

Podczas jednego z czasów na życzenie w drugim secie trener Riccardo Marchesi bardzo zdenerwował się na swoje podopieczne. – Zauważyłem zwłaszcza w drugim secie, że jeżeli przeciwnik gra dobre akcie i dobrą siatkówkę, to my bardzo szybko tracimy głowę. Nie chcę, żeby moja drużyna tak robiła. Poprosiłem więc o czas i poprosiłem dziewczyny, żeby myślały znacznie bardziej o tym, co one robią na boisku i walczyły mocniej. Na tym będziemy się koncentrować pracując w najbliższych tygodniach – wyjaśnił zaraz po meczu.

Pierwsze ligowe starcie Grot Budowlani Łódź zagrają już 17 września o 17:30 z Jokerem Świecie, zaś E.Leclerc MOYA Radomka radom zmierzy się 21 września także o 17:30 z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz.

Grot Budowlani Łódź – E.Leclerc MOYA Radomka Radom 2:3
(25:23, 24:26, 23:25, 23:25, 25:18)

Budowlani: Nowicka (4), Jones-Perry (26), Lisiak (12), Moskwa (8), Górecka (19), Fedusio (15), Stenzel (libero) oraz Damaske (5), Tobiasz, Kędziora (3) i Lewandowska (1)
Radomka: Skorupa (2), Honorio (14), Bałucka (8), Łukasik (12), Johnson (19), Twardowska (18), Witkowska (libero), oraz Szczygioł (4), Biała (1) i Zaborowska