Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Radomka pozyskała reprezentantkę Polski

fot. Michał Szymański

E.Leclerc Radomka Radom ogłosiła swój pierwszy tegoroczny transfer zawodniczki. Dotychczas mieliśmy informację o przyjściu włoskiego trenera, a także o siatkarkach pozostających w klubie. Teraz wiemy, że do zespołu dołączy Julia Twardowska, srebrna medalistka mistrzostw Polski sprzed dwóch sezonów.

Julia Twardowska to siatkarka grająca na pozycji przyjmującej. Urodziła się 4. maja 1995 roku. Mierzy 188 centymetrów wzrostu, a ostatnie pięć lat spędziła w Grot Budowlanych Łódź, z którymi zajęła piąte miejsce w ostatnim sezonie.– Wybrałam Radomkę, ponieważ spodobał mi się plan budowania solidnego i ambitnego zespołu. Będę miała także możliwość współpracy z doświadczonym szkoleniowcem – mówi zawodniczka.

W najwyższej klasie rozgrywkowej występuje nieprzerwanie od sezonu 2013/2014. Do tej pory rozegrała 162 mecze i zdobyła 1172 punkty, z czego 170 blokiem, a 90 punktową zagrywką. Najwięcej oczek (26) zgromadziła w meczu z KS Developres SkyRes Rzeszów w 2016 roku, za co otrzymała statuetkę MVP. Na swoim koncie ma ich w sumie 8. Julia Twardowska zaliczyła również występy w kadrze. Zadebiutowała tam w 2014 roku. W 2017 brała udział w mistrzostwach Europy w Azerbejdżanie, gdzie wraz z koleżankami zajęła 10. miejsce.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Tauron Ligi

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved