Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Radomka ma nową zawodniczkę

Radomka ma nową zawodniczkę

fot. Radomka Radom

Do rozegrania pierwszego meczu w sezonie 2020/2021 pozostało E. Leclerc Moya Radomce Radom siedem dni. Klub rozgrywki w TAURON Lidze rozpocznie w powiększonym składzie. Do podopiecznych Riccardo Marchesiego dołączyła nowa środkowa – Andressa Picussa.

Brazylijska środkowa urodziła się 22 lipca 1989 roku w Kurytybie. Ma 194 centymetry wzrostu. Grała między innymi w klubach z Belo Horizonte, Sao Paulo, Campinas, czy lidze tureckiej.Wraz z reprezentacją Brazylii wywalczyła drugie miejsce na Pucharze Panamerykańskim. Na swoim koncie ma także złoty medal Sul Americano, trzy brązowe krążki mistrzostw Brazylii (2011, 2012, 2013), brązowy medal mistrzostw Turcji i mistrzostw Azerbejdżanu oraz czwarte miejsce Ligi Mistrzyń. Indywidualnie została wyróżniona MVP Mistrzostw Ameryki Południowej.

W swojej karierze grała między innymi z Jovaną Brakocević, która teraz także występuje w polskiej ekstraklasie. – Od początku mówiliśmy, że skład 12-osobowy jest składem oszczędnościowym. Taka decyzja była w maju. Teraz w miarę upływu czasu udało się zorganizować budżet i kiedy pojawiła się bardzo ciekawa propozycja ze strony brazylijskiej środkowej, postanowiliśmy skorzystać – mówi dyrektor Łukasz Kruk.

W E.Leclerc Moya Radomka Radom Andressa będzie grać z numerem 9. Brazylijska środkowa jest już w Polsce i niedługo dołączy do treningów.

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved