Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > QR kod na Instagramie – nowa funkcja w serwisie

QR kod na Instagramie – nowa funkcja w serwisie

fot. pexels.com

Producenci gier, aplikacji, stron hazardowych wprowadzają coraz to nowsze funkcje i elementy, które z jednej strony mają przyciągnąć nowych użytkowników, a z drugiej strony zatrzymać obecnych. Przykładem tego są choćby nowe automaty i bonus bez depozytu, krótkie filmiki na YT i Instagramie. Ten drugi serwis wprowadził teraz zupełnie nową funkcję, jaką jest kod QR.

QR kod – o co z nim chodzi?

Kody QR kilka lat temu stanowiły coś zupełnie nowego na rynku i były masowo wykorzystywane przez różne firmy, strony. Kiedy wydawało się, że ich popularność już wygasa, wiele znanych aplikacji i serwisów wprowadziło je do swych funkcji. Jednym z nich jest właśnie Instagram. Nie jest to jednak do końca nowa funkcja, gdyż od zeszłego roku testowano ją w Japonii. Kod QR umożliwia nam błyskawiczne dodanie do obserwowanych danego konta. Wystarczy jedynie zeskanować go za pomocą aplikacji do aparatu bądź też wbudowanej opcji Instagrama. To dobre rozwiązanie, gdyż nie musimy za każdym razem osobno uruchamiać Instagrama – wystarczy nam tylko aparat w telefonie, a resztą zajmie się już system. Automatycznie zatem kod zostanie zeskanowany, a jego zawartość wyświetlona na ekranie smartfona. Z pewnością tego typu rozwiązanie przyda się tym osobom, które chciałyby podać komuś swój nick w serwisie, jednak jest on dosyć długi lub skomplikowany. Taki kod znacząco przyspiesza i ułatwia sprawę.Jeśli chcemy wygenerować taki kod w serwisie, musimy tylko odpalić aplikację Instagram, a następnie wejść na swój profil. Jeżeli na profilu klikniemy ikonę hamburgera, to wtedy znajdziemy wśród dostępnych opcji kod QR. Po jego kliknięciu powinien automatycznie pojawić się na naszym ekranie. Wiadomo, że nowa funkcja nie trafi od razu do wszystkich użytkowników, lecz będzie stopniowo wprowadzana.

Reels jako konkurent TikToka

W związku z popularnością i jednoczesnymi kłopotami TikToka, Instagram również wprowadza na rynek własną opcję nagrywania krótkich filmików. Takie tworzenie krótkich materiałów wideo z wykorzystaniem utworów muzycznych okazało się strzałem w 10 i przyniosło TikTokowi nie tylko ogromną popularność, lecz także i spore dochody. Instagram już od pewnego czasu testował własną opcję, łudząco przypominającą tę od Chińczyków. Już teraz Instagram Reels wprowadzane jest do 50 krajów na świecie. Na chwilę obecną na liście nie ma jednak Polski. Dzięki Reels można nagrywać krótkie filmiki, a następnie udostępniać je na swoim Instagramie. Biorąc pod uwagę problemy TikToka w Indiach i Stanach Zjednoczonych nowa funkcja ma spore szanse na sukces. Tym bardziej, że część popularnych osób na TikToku już teraz zachęca swych widzów do przeniesienia się na Instagram.

Kody QR i Reels to nie jedyne opcje, jakie są wprowadzane lub planowane przez Instagram. Serwis ten sprawdza także możliwość samoczynnego usuwania wiadomości wysyłanych poprzez aplikację. Co prawda pokazane testy w marcu tego roku wykazały, że opcja ta niezbyt dobrze się sprawdza, to jednak możemy być pewni, że wciąż programiści firmy będą nad nią pracowali. W sierpniu tego roku na Instagramie uruchomiona została także opcja proponowane posty. Polega ona na tym, że jeśli zobaczymy wszystkie nowe posty od obserwowanych profili, to w dalszej kolejności wyświetlane nam będą jedynie sponsorowane posty. Opcja ta od razu spotkała się z falą krytyki ze strony użytkowników.

źródło: materiał partnera

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved