Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > PZPS ogłosił wstępne plany meczów towarzyskich reprezentacji Polski

PZPS ogłosił wstępne plany meczów towarzyskich reprezentacji Polski

fot. Michał Szymański

1 czerwca siatkarska reprezentacja mężczyzn rozpocznie zgrupowanie w COS OPO Spała. Żeńska kadra narodowa zajęcia rozpocznie 4 czerwca w COS OPO w Szczyrku. Zgodnie z wcześniejszą deklaracją Polski Związek Piłki Siatkowej czyni starania, by zgrupowania obydwu kadr wzbogacić oficjalnymi spotkaniami towarzyskimi.

Finalizujemy rozmowy z federacją czeską. Wiele wskazuje na to, że mecze towarzyskie; Polska – Czechy kobiet odbędą się po pierwszej części zgrupowania, czyli na przełomie czerwca i lipca. Miejscem potyczki będzie miasto na południu Polski. Mamy już zarezerwowany obiekt, ale czekamy przede wszystkim na informację, czy do tego czasu zostaną otwarte granice – poinformował Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.Kolejne spotkania towarzyskie zarówno kadry kobiet, jak i mężczyzn planowane są w drugiej połowie lipca. Ich ostateczna lokalizacja zależeć będzie od doboru przeciwników. Wiele wskazuje na to, że nadal będą to miasta położone na południu kraju. – Od dłuższego czasu prowadzimy rozmowy z kilkoma federacjami, szczególnie z krajów ościennych, ale nie tylko. Ustaliśmy z trenerami Jackiem Nawrockim i Vitalem Heynenem ramowe terminy. Kraje naszych ewentualnych sparingpartnerów znajdują się na różnym etapie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, czy zgrupowań, stąd nie na wszystko mamy wpływ. Nie mniej sytuacja staje się coraz bardziej klarowna. Przypuszczam, że do końca tygodnia nasza wiedza w tym zakresie będzie już o wiele konkretniejsza. Jeśli powiodą się nasze plany, to zarówno panie, jak i panowie zagrają po cztery oficjalne mecze towarzyskie – dodał prezes Kasprzyk.

Kwestią otwartą pozostaje, czy mecze będą się odbywać z udziałem publiczności. Kolejne znoszenie przez rząd RP obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 jeszcze tego nie gwarantują, ale prezes PZPS jest pełen optymizmu. – Z uwagą obserwujemy i analizujemy decyzje władz. Zespół PZPS, który przygotowuje mecze towarzyskie opracował różne warianty rozegrania spotkań. Biorąc pod uwagę tempo powrotu do normalności w Polsce, żywię nadzieję, że potyczki naszych reprezentacji narodowych będzie można zobaczyć nie tylko w telewizji, ale także bezpośrednio z trybun – jeśli nawet w ograniczonej liczbie –zakończył Jacek Kasprzyk.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę