Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Punkty są ważne. Cykl Plaża Open wraca do rankingu PZPS

Punkty są ważne. Cykl Plaża Open wraca do rankingu PZPS

fot. Kampas Sport - Kamil Pastusiak

To niezwykle ważna informacja dla siatkarek i siatkarzy plażowych w naszym kraju, a także dla kibiców krajowego beach volley’a. Po rocznej przerwie w cyklu Plaża Open uczestnicy będą walczyć o punkty do rankingu eliminacji mistrzostw Polski. Pierwszy turniej już niebawem w Mysłowicach.

Rok 2022 był dla cyklu Plaża Open wyjątkowy. W jego ramach rozegrane zostały trzy turnieje towarzyskie – w Łodzi, Myślenicach oraz po dwóch stronach granicy w polskim i czeskim Cieszynie. Zorganizowany został także międzynarodowy turniej Beach Pro Tour Futures, który gościł w Białymstoku. W sezonie 2023 rozgrywki Plaży Open wrócą już do kalendarza turniejów eliminacyjnych mistrzostw Polski i będzie można zdobyć w nich punkty do rankingu. Jest to niezwykle istotne dla polskich duetów, które walczą przez cały sezon o późniejszą możliwość uczestnictwa w turnieju finałowym mistrzostw Polski.Już od czternastu lat Plaża Open odgrywa ważną rolę w sezonie wielu polskich par. Wiemy, że punkty do rankingu są dla polskich zawodniczek i zawodniczek bardzo ważne, dlatego po ubiegłorocznym sezonie przerwy postanowiliśmy dać im taką możliwość. W porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej wracamy do rankingu mistrzostw Polski – mówi pomysłodawca i organizator cyklu Plaża Open, Marcin Strządała.Nie odchodzimy również od tradycyjnej czteroturniejowej formuły cyklu. Na razie jednak zapraszamy do trzech miast – Mysłowic, Myślenic i Białegostoku. Gdy dopniemy formalności związane z czwartym wydarzeniem, również poinformujemy o jego lokalizacji – zdradza.

Cykl rozpocznie się w Mysłowicach już niebawem, bo w dniach 2-4 czerwca. Następnie przeniesie się do Myślenic, gdzie rozgrywki toczyć się będą od 7-9 czerwca. W Białymstoku turniej Plaży Open odbędzie się miesiąc później – 7-9 lipca. Kolejny zaplanowany jest na sierpień. Cykl Plaża Open to nie tylko emocje sportowe, ale również wiele atrakcji dla kibiców. Konkursy i animacje z nagrodami, strefy chilloutu, spotkania z gwiazdami polskiej siatkówki – to wszystko czeka fanów siatkówki plażowej. Z każdego turnieju zaplanowano również transmisje telewizyjne z finałów w TVP Sport. Zaplanowano również retransmisję tych wydarzeń.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na turnieje Plaży Open. Są to wyjątkowe rozgrywki, które od wielu lat przyciągają nie tylko fanów siatkówki plażowej, ale też – co ważne – najlepsze polskie pary plażowe. W tym roku nie zabraknie również zagranicznych akcentów, więc poziom rozgrywek zapowiada się ciekawie. Plaża Open to turnieje, w trakcie których czuć rodzinną atmosferę i z przyjemnością wszyscy wspólnie spędzają czas. Nie może was z nami zabraknąć – powiedziała Monika Brzostek, już kolejny rok dyrektor sportowa cyklu Plaża Open.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę