Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Włoch: Leon i Semeniuk w półfinale

Puchar Włoch: Leon i Semeniuk w półfinale

fot. Sir Safety Perugia

Za nami ćwierćfinałowa rywalizacja w Pucharze Włoch. Jak burza przeszła przez nią Sir Safety Susa Perugia Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona. W półfinale rywalem „polskiej” drużyny będzie Gas Sales Bluenergy Piacenza, zaś drugą parę stworzą Itas Trentino i Allianz Milano.

W ostatnim w tym roku meczu Sir Safety Susa Perugia pewnie wywalczyła awans do półfinału Pucharu Włoch. W ćwierćfinale w trzech setach odprawiła z kwitkiem Top Volley Cisterna, a trochę walki było jedynie w trzeciej odsłonie. Wiodącymi postaciami w szeregach drużyny prowadzonej przez Andreę Anastasiego ponownie byli biało-czerwoni. Wilfredo Leon wywalczył 11 punktów, z czego 3 w polu serwisowym, 1 w bloku, a pozostałe w ataku, w którym osiągnął 47% skuteczności. 13 razy przyjmował też zagrywkę rywali, popełniając 1 błąd. Gorzej spisał się Kamil Semeniuk, który zapisał na koncie 7 oczek. Polak popisał się 1 blokiem, a w ataku uzyskał 33% skuteczności. W przyjęciu był angażowany również 13 razy i popełnił w nim 2 błędy. Wśród pokonanych wyróżnił się Aidan Zingiel, który zdobył 10 punktów.Niespodziankę sprawił Allianz Milano, który z dalszej rywalizacji wyeliminował Cucine Lube Civitanova. Mimo że premierowa odsłona padła łupem gospodarzy, to w kolejnych nie grali oni już tak pewnie. Wprawdzie obie drużyny na podobnym poziomie zaprezentowały się w ataku, ale blok i zagrywka były domeną gości. Ich liderem był Yuki Ishikawa, który zapisał na koncie 21 punktów, osiągając 60% skuteczności w ataku. Po drugiej stronie siatki po 14 oczek zdobyli Aleksandar Nikołow i Ivan Zaytsev.

W półfinale zameldował się także Itas Trentino, który miał jednak trudną przeprawę na wyjeździe z Valsa Group Modena. Kluczowa dla losów meczu okazała się druga odsłona, w której po batalii na przewagi przyjezdni przełamali rywali, a z seta na set opór gospodarzy był coraz mniejszy. Nie pomogło im 18 oczek Earvina N’Gapetha. Pierwsze skrzypce w szeregach gości grał Matej Kazijski, który zapisał na koncie 22 punkty.

Najwięcej emocji było w Veronie, gdzie VithU walczył z Gas Sales Bluenergy Piacenza. Goście prowadzili już 2:1, ale dopiero w tie-breaku przypieczętowali zwycięstwo. Mimo że popełnili więcej błędów w polu serwisowym, to ich atutem był atak. Prym w ich szeregach wiedli Robertlandy Simon i Yuri Romano, którzy łącznie zdobyli 47 punktów. Wśród pokonanych liderem był Maksim Sapożkow, ale jego 28 oczek nie wystarczyło, aby gospodarze pozostali w grze o Puchar Włoch.

Wyniki ćwierćfinałów Pucharu Włoch:
Sir Safety Susa Perugia – Top Volley Cisterna 3:0
(25:18, 25:18, 25:23)
Cucine Lube Civitanova – Allianz Milano 1:3
(25:18, 21:25, 18:25, 21:25)
Valsa Group Modena – Itas Trentino 1:3
(25:17, 26:28, 22:25, 20:25)
VithU Verona – Gas Sales Bluenergy Piacenza 2:3
(19:25, 33:31, 22:25, 25:21, 8:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę