Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Włoch K: Zespół Joanny Wołosz zagra w finale z Vero Volley

Puchar Włoch K: Zespół Joanny Wołosz zagra w finale z Vero Volley

fot. PressFocus

Walka w Pucharze Włoch kobiet weszła w decydującą fazę. W sobotę rozegrano mecze półfinałowe. Prosecco DOC Imoco Conegliano gładko pokonało Reale Mutua Fenera Chieri ’76. Zdecydowanie więcej emocji przyniosło spotkanie Vero Volley Milano i Savino Del Bene Scandicci. Drużyna Paoli Egonu triumfowała 3:2 i po długiej rywalizacji awansowała do finału. 

Dominacja Imoco

Ekipa Joanny Wołosz, Prosecco DOC Imoco Conegliano przeszła przez półfinał jak burza. Potwierdzają to wyniki poszczególnych setów, z każdym z nich siatkarki Imoco nabierały rozpędu i w trzecim secie rozbiły swoje rywalki do 12. Zespół z Conegliano w przyjęciu zanotował aż 63% przy 27% Chieri, w ataku również był zdecydowanie bardziej skuteczny (51% przeciwko 25%). Świetne spotkanie rozegrała środkowa Sarah Fahr, która w ataku zanotowała aż 81% skuteczności. Z kolei Monica De Gennaro przyjmowała na poziomie 80%. W zespole Reale Mutua Fenera Chieri próbowała zagrzewać do walki Kaja Grobelna, jednak 11 punktów nie wystarczyło, aby powalczyć ze świetnie dysponowanymi przeciwniczkami.

Prosecco DOC Imoco Conegliano – Reale Mutua Fenera Chieri ’76 3:0
(25:18, 25:16, 25:12)

Emocje w drugim półfinale

Dużo emocji zafundowały swoim kibicom zespoły Allianz Vero Volley Milano i Savino Del Bene Scandicci. Po trzech setach wydawało się, że Paola Egonu i jej koleżanki są na dobrej drodze do wygranej, jednak w czwartej partii dominacja Savino Del Bene była bardzo wyraźna. Wygraną 25:14 ekipa ze Scandicci doprowadziła do remisu. W tie-breaku do stanu 6:6 trwała wyrównana walka, ale od tego momentu ekipa z Mediolanu odskoczyła na kilka punktów, co było kluczowe dla finalnego wyniku. Co ciekawe, Savino Del Bene Scandicci zdobyło więcej punktów po błędach rywalek. Paola Egonu zdobyła dla swojej ekipy 19 punktów. 13 dołożyła Raphaela Folie, a 11 Nika Daalderop. Siła ataku Savino Del Bene opierała się na Jekaterinie Antropowej, która wywalczyła 22 „oczka”. 11 punktów zdobyła Britt Herbots.

Allianz Vero Volley Milano – Savino Del Bene Scandicci 3:2
(21:25, 25:16, 25:17, 14:25, 15:10)

Finał Pucharu Włoch kobiet zostanie rozegrany w niedzielę, 18 lutego. Początek meczu o godzinie 14:15. Handicap będą miały zdecydowanie siatkarki Imoco, które przystąpią do tego spotkania bardziej wypoczęte od rywalek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved