Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Włoch dla Conegliano, Joanna Wołosz z MVP

Puchar Włoch dla Conegliano, Joanna Wołosz z MVP

fot. PressFocus

Spotkanie Prosecco Doc Imoco Conegliano i Allianz Vero Volley Milano w finale Pucharu Włoch od początku było bardzo wyrównane i zacięte. Żaden z zespołów nie miał zamiaru odpuszczać, a o rozstrzygnięciu meczu miał zadecydować tie-break. W nim z lepszej strony pokazała się drużyna Imoco Volley Conegliano i to ona mogła wznieść do góry zwycięskie trofeum. W pojedynku doceniona została Joanna Wołosz, która otrzymała nagrodę MVP. 

Dobry początek Conegliano

Spotkanie finałowe Pucharu Włoch obie drużyny rozpoczęły spokojnie. Pierwsze na prowadzenie wyszły siatkarki Imoco Volley Conegliano i przy zagrywkach Joanny Wołosz było 3:1. Zespół Allianz Vero Volley Milano starał się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania i po ataku Paoli Egonu było 5:6. Kilka kolejnych błędów podopiecznych trenera Marco Gaspariego nie pozwoliło doprowadzić do wyrównania. Z drugiej strony boiska siatkarki trenera Daniele Santarelliego radziły sobie coraz lepiej i po ataku Kathryn Plummer miały cztery „oczka” przewagi (10:6). Przerwa na żądanie trenera Marco Gaspariego nie pomogła ekipie z Monzy i przewaga Conegliano rosła coraz bardziej (17:10). Po akcji Mariny Lubian Imoco Volley wkroczył w ostatnią fazę seta (20:12), będąc jednocześnie na prostej drodze do zapisania go na swoje konto. W końcówce partii Allianz Vero Volley Milano udało się odrobić kilka punktów m. in. dzięki dobrej grze Egonu (18:21). Poprawa gry przeciwniczek nie przeszkodziła Conegliano zakończyć partii na swoją korzyść. Ostatni punkt zdobyła Sarah Fahr atakiem ze środka.

Wyrównanie siatkarek z monzy

Drugą partię od niewielkiej przewagi rozpoczęły zawodniczki z Monzy (4:2). Siatkarki trenera Santarelliego starały się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania i cały czas były jeden, dwa punkty za przeciwniczkami (8:9). Zespół Conegliano dobre akcje przeplatał błędami, przez co cały czas nie był w stanie dogonić rywalek (15:17). Atak bez bloku Myriam Syllii w końcówce partii dał zespołowi trenera Santarelliego szanse na odwrócenie losów partii (21:22). Jednak drużyna Conegliano nie wykorzystała tej okazji. Atak Egonu dał piłkę setową dla Vero Volley Milano (24:21), a zepsuta zagrywka Lubian  zakończyła partię.

potężny imoco Volley

Siatkarki trenera Santarelliego rozdrażnione po przegranej w poprzednim secie, świetnie rozpoczęły trzecia odsłonę. Najpierw przy zagrywkach Lubian odskoczyły na 4:0, a po ataku Kelsey Cook prowadziły sześcioma „oczkami” (10:4). Z każdą akcją sytuacja Conegliano stawała się coraz lepsza i po akcji Isabelle Haak siatkarki trenera Santarelliego prowadziły (19:12). Zupełnie inaczej wszystko wyglądało po drugiej stronie siatki, gdzie podopieczne trenera Gaspariego zdobywały jedynie pojedyncze punkty i popełniały bardzo dużo błędów. Dwa świetne ataki Haak zakończyły trzecią odsłonę (25:19).

Końcówka dla Vero Volley Milano

Początek kolejnej partii był bardziej wyrównany. Zespoły grały na podobnym poziomie, a wynik oscylował wokół remisu (5:5). Pierwsze na prowadzenie wyszły siatkarki z Monzy, które po ataku Egonu prowadziły 9:6. Joanna Wołosz wraz z koleżankami z drużyny starała się doprowadzić do wyrównania, jednak siatkarki z Vero Volley Milano skutecznie utrzymywały się na prowadzeniu (16:13). Po ataku Raphaeli Folie ze środka Allianz miał pięć „oczek” przewagi nad zespołem Conegliano i był na prostej drodze do doprowadzenia do tie-breaka. Ostatni punk w tej partii dla zespołu trenera Gaspariego zdobyła Syllia, która zatrzymała pojedynczym blokiem Haak. O zwycięscy finału Pucharu Włoch musiał zadecydować tie-break.

Wołosz i spółka postawiły „kropkę nad i”

Piąty set od samego początku był bardzo zacięty i wyrównany. Żaden z zespołów nie miał zamiaru odpuszczać. Pierwsze na niewielkie prowadzenie wyszły siatkarki z Allianz Vero Volley Milano i po ataku Syllii było 6:4. Drużyna trenera Santarelliego szybko odrobiła straty i doprowadziła do remisu po 6. Po zmianie stron to drużyna Conegliano rządziła na boisku i z każdą akcją zbliżała się do zakończenia spotkania na swoją korzyść (13:10). Dwa błędy Egonu podczas wykonywania ataku z drugiej linii dały zwycięstwo siatkarkom trenera Santarelliego w Pucharze Włoch.

MVP: Joanna Wołosz

Prosecco Doc Imoco Conegliano – Allianz Vero Volley Milano  3:2
(25:21 ,22:25, 25:19, 19:25, 15:11)

 

Zobacz również:
Japonka zastąpi Joannę Wołosz w Imoco?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved