Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Słowacji dla drużyn z Bratysławy

Puchar Słowacji dla drużyn z Bratysławy

U naszych południowych sąsiadów rozegrano mecze finałowe Pucharu Słowacji. W decydujących spotkaniach triumfowały zespoły z Bratysławy. Wśród pań Slávia Kooperativa EUVA Bratysława pokonała 3:0 VK Nové Mesto nad Váhom, natomiast wśród mężczyzn trofeum powędrowało w ręce siatkarzy VKP FTVŠ UK Bratysława, którzy wygrali 3:1 z Rieker UJS Komárno.

Szesnasty Puchar Słowacji dla ekipy z Bratysławy

W finale krajowego pucharu siatkarki Slávii Kooperativa EUBA pokonały VK Nový Mesto nad Váhom 3:0 w 73 minuty. Jest to szesnasty Puchar Słowacji w historii tego klubu. – Nie spodziewałem się tak płynnego przebiegu meczu. Nie było to do końca łatwe, choć wynik mówi sam za siebie. Od początku wszystko, co przygotowywaliśmy, robiliśmy co do joty. Dzięki temu mieliśmy mniej więcej kontrolę nad pojedynkiem. Mieliśmy lepszą jakość – powiedział Jakub Brečka, trener Slávii Kooperativa.

Wiedzieliśmy, że VK Nove Mesto nad Vahom ma wysokiej jakości obronę i zaangażowanie, a także wielu fanów, którzy przybyli do Nitry, aby im kibicować. Jestem usatysfakcjonowana, że poszło całkiem sprawnie. W drugim secie miałyśmy problemy, popełniałyśmy błędy, ale powinnyśmy wygrać go wyraźniej, a nie w końcówce. Byłyśmy lepsze na zagrywce, rywalki musiały grać wysokie piłki, przez co obrona była dla nas łatwiejsza – dodała Ema Magdinová, kapitan drużyny Slávia Kooperativa.

VK Nové Mesto nad Váhom – Slávia Kooperativa EUVA Bratysława 0:3
(8:25, 23:25, 11:25)

Powrót na szczyt po latach

Siatkarze VKP FTVŠ UK Bratysława po Puchar Słowacji sięgnęli po 14 latach przerwy. – Jestem bardzo szczęśliwy, Zwycięstwo z tak ambitną drużyną jak Komárno to coś wyjątkowego. Cieszę się, że wygraliśmy. Koncentracja była decydująca na początku, ale także w trakcie pojedynku. To, na co przygotowywaliśmy zawodników, poszło nam dobrze – powiedział po spotkaniu Robin Pělucha  trener VKP FTVŠ UK.

Puchar jest we właściwych rękach – ocenił Richard Vlkolinský, trener Rieker UJS. – W tym meczu VKP było lepszym zespołem. Gra wysokimi piłkami była wyraźnie w mocy VKP, a potem pojawiła się też niepewność z naszej strony. W drugim secie gra stopniowo się zmieniała i musieliśmy na to zareagować. Ustawienie niektórych zawodników było dla mnie sporym zaskoczeniem. Puchar to tylko jeden mecz i nie musisz mieć dobrego dnia.

VKP FTVŠ UK Bratysława – Rieker UJS Komárno 3:1
(25:23, 22:25, 25:19, 25:12 )

Dodajmy, że oba zespoły walczą o kolejne trofea w mistrzostwach kraju, które weszły w decydującą fazę.