Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski M: Druga runda zakończona, Gwardia sensacyjnie za burtą

Puchar Polski M: Druga runda zakończona, Gwardia sensacyjnie za burtą

fot. Patrycja Bargieł - tauron1liga.pl

Już tylko osiem drużyn pozostało na froncie walki o dwa miejsca w Pucharze Polski zarezerwowane dla drużyn z niższych lig w fazie, kiedy dołączą do niego drużyny z PlusLigi. Największą niespodzianką II rundy krajowego pucharu jest z pewnością pożegnanie się z rozgrywkami Chemeko-System Gwardii Wrocław, która uległa Arce Chełm. 

W środowy wieczór kibice obejrzeli osiem spotkań, z czego dwa skończyły się tie-breakami. Te dwa zacięte spotkania odbyły się w Rudzińcu i Chełmie, i oba miały swoją ciekawą historię, choć z różnych powodów.W Rudzińcu miejscowy KS podejmował spadkowicza z TAURON 1.Ligi ZAKSĘ Grupę Azoty Strzelce Opolskie. Mecz był zacięty na boisku, ale też osobliwy, jeżeli chodzi o pozasportowe emocje. W czwartym secie bowiem deszcz sforsował dach hali i woda zaczęła zbierać się na parkiecie. Dzięki wysiłkom gospodarzy, spotkanie udało się wznowić i dokończyć przy bardzo intensywnej pracy moppersów, którzy po każdej akcji osuszali strefę pod siatką. Ostatecznie wygrali faworyci, czyli ZAKSA, choć udało im się to dopiero w tie-breaku.

Z kolei w Chełmie lider swojej grupy drugiej ligi Arka Tempo podejmowała nie kryjącą aspiracji plusligowych Gwardię Wrocław. Gwardziści nie potrafili pokazać dużej przewagi, a gospodarze mający handicap własnej hali i piłek Molten, którymi rozgrywa się mecze pucharowe w drużynach z niższych lig, grali jak równy z równym, a w tie-breaku przypieczętowali sensację i wyrzucili Gwardię z pucharu.

Niespodzianką było również zwycięstwo SMS II PZPS Spała. Młodzi siatkarze, którzy w swojej drugoligowej grupie zajmują dopiero dziewiąte miejsce, pokonali również dziewiątą ekipę, ale… pierwszej ligi, czyli Lechię Tomaszów Mazowiecki. Gospodarze wygrali dość pewnie, oddając rywalom tylko trzeciego seta.

Ostatnim meczem, w którym widzowie obejrzeli więcej niż trzy sety był pojedynek w Słupcy, gdzie SPS Konspol podejmował pierwszą drużynę SMS-u PZPS. Młodzi siatkarze nie poszli w ślady swoich drugoligowych kolegów i ulegli SPS-owi 1:3. Poza wygranym do 20 trzecim setem, w pozostałych wyraźnie ulegli rywalom.

Trochę emocji było również w Grodzisku Mazowieckim, gdzie Sparta zagrała z Avią Świdnik. Świdniczanie zagrali rezerwowym składem, więc rywale momentami dotrzymywali kroku, ale ostatecznie pierwszoligowiec kontrolował spotkanie i wygrał 3:0. W pozostałych trzech spotkaniach nie było już żadnych wątpliwości. Norwid Częstochowa, MKS Będzin i Anioły Toruń pokonały bez żadnych problemów swoich przeciwników i uzupełniły stawkę trzeciej rundy.

Zobacz również:
Wyniki 2. rundy Pucharu Polski

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę