Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Puchar Polski w Białymstoku rozpoczęty

Puchar Polski w Białymstoku rozpoczęty

fot. Plaża Open

Po trzech turniejach tegorocznego cyklu Plaży Open przyszedł czas na szczególny turniej na białostockich Dojlidach. Szczególny, bo ponownie w Białymstoku zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować o Puchar Polski. W piątkowe popołudnie poznaliśmy zawodniczki, które już jutro powalczą o wspomniane trofeum.

Jako pierwsze na boisku wybiegły faworyzowane Kinga Legieta, która ma już duże sukcesy nie tylko na „krajowym podwórku”, ale także na międzynarodowych piaskach, oraz pochodząca znad morza Aleksandra Chyła. Po pełny emocji, spektakularnym pojedynku bez większych problemów pokonały duet Szymańska/Szymoniak 2:0 (21:15, 21:10), tym samym zapewniając sobie udział w turnieju głównym.Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się srebrne medalistki Plaży Open w Myślenicach Justyna Łukaszewska/Olga Klocek. Grupa C padła łupem młodych i bardzo ambitnych Weroniki Antczak i Justyny Kozłowskiej. Warto przypomnieć, że właśnie wspomniane dziewczyny na jubileuszowej gali z okazji dziesiątej edycji cyklu otrzymały nagrodę „Objawienia roku”. Można więc rzec, że dziewczyny w kolejnym roku potwierdzają swoją świetną dyspozycję. Oprócz wspomnianych par awans do turnieju głównego Pucharu Polski uzyskał łódzki duet Bilicka/Klajman, młodzieżowe reprezentantki Polski Kielak/Kruczek, Sikorska/Kaczorowska oraz Szymańska/Szymoniak.

Oprócz emocji na boisku, nie zabrakło także konkursów dla publiczności. Tradycyjnie rozegrano nową zabawę „Siatkatlon”, gdzie śmiałkowie rywalizowali w czterech konkurencjach. W dniu jutrzejszym startuje turniej główny, w którym zobaczymy największe siatkarskie gwiazdy. Transmisję z sobotniego turnieju głównego przeprowadzi telewizja organizatora BDB TV (kanał na youtube), natomiast transmisję z finałów przeprowadzi telewizja TVP Sport w niedziele od godziny 14:00.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved