Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Puchar Narodów: Polska wygrała z Belgią

Puchar Narodów: Polska wygrała z Belgią

W fińskim mieście Vantaa Maciej Rudol i Paweł Lewandowski oraz Piotr Kantor i Jakub Zdybek rywalizują w Grupie D fazy wstępnej Pucharu Narodów.

Pierwszego dnia turnieju polskie pary pokonały gospodarzy. Rudol i Lewandowski wygrali 2:0 z duetem Piippo / Topio V., a Kantor i Zdybek 2:1 z „dwójką” Siren / Nurminen. W sobotę od rana biało-czerwoni kontynuowali rywalizację.

Jako pierwsi polsko-belgijskie zmagania rozpoczęli Maciej Rudol i Paweł Lewandowski, którzy w trzysetowym, bardzo zaciętym spotkaniu ulegli parze Van Langendonck/Witvrouwen. Bardzo dobrze zaprezentował się Maciej Rudol, który zakończył to starcie z 29 punktami na koncie, w tym trzema punktowymi zagrywkami. Niestety w tym wyrównanym meczu wielką wagę okazały się mieć błędy własne, których Polacy popełnili więcej.

Mimo przegranej, biało-czerwony team wciąż był w stanie walczyć o zwycięstwo w tym dwumeczu. Wystarczyło tylko i aż wygrać drugie spotkanie, a chwilę potem zwyciężyć w złotym secie. Plan w 100% wykonali Piotr Kantor i Jakub Zdybek, którzy pokonali 2:0 dwójkę Vandecaveye, Lo./Vandecaveye. Obaj polscy plażowicze zagrali dobre spotkanie – Zdybek uzbierał 20, a Kantor 14 punktów. Jedynym ratunkiem rywali były dobre zagrywki, z którymi jednak nasi kadrowicze umieli sobie poradzić, doprowadzając do złotego seta.

W tej ważnej partii reprezentanci Polski utrzymali dobrą dyspozycję i wygrali ją 15:10, tym samym rozstrzygając polsko-belgijską rywalizację na naszą korzyść.

Rudol / Lewandowski – Van Langendonck / Witvrouwen 1:2
(21:19, 18:21, 12:15)

Kantor / Zdybek – Vandecaveye Lo. / Vandecaveye G. 2:0
(21:17, 21:17)
złoty set: 15:10

źródło: pzps.pl