Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Puchar Narodów M: Polacy zaczęli od porażki

Puchar Narodów M: Polacy zaczęli od porażki

fot. FIVB

W Wiedniu rozpoczął się Puchar Narodów w siatkówce plażowej, rozgrywany w formule drużynowej. W gronie znakomitości w tej dyscyplinie sportu zobaczymy męską reprezentację Polski, a biało-czerwonych barw bronić będą: Michał Bryl z Bartoszem Łosiakiem oraz Piotr Kantor z Maciejem Rudolem. W pierwszym dniu rywalizacji Polacy musieli uznać wyższość Włochów. 

Biało-czerwoni rywalizują w grupie A, a ich pierwszymi rywalami byli Włosi. W pierwszym meczu Piotr Kantor i Maciej Rudol zmierzyli się z parą Rossi/Carambula i nie mieli większych szans w starciu z Italią. Kantor/Rudol ani przez moment nie stanowili zagrożenia dla włoskiego duetu.Lepiej poszło drugiej polskiej parze, Bartoszowi Łosiakowi i Michałowi Brylowi. Pewnie wygrali oni premierową odsłonę starcia z Cottafava/Nicolai, ale w drugiej przegrali po walce na przewagi 21:23. o wyniku tego starcia decydował tie-break, w którym lepsi okazali się biało-czerwoni.

Tym samym wszystko miał rozstrzygnąć złoty set. W nim od początku to Cottafava/Nicolai mieli dwa oczka przewagi, ale w końcówce Bryl z Łosiakiem doprowadzili do remisu. Wyszli nawet na prowadzenie w ważnym momencie, ale tym razem po grze na przewagi lepsi okazali się reprezentanci Italii.

Włochy – Polska 2:1

Rossi/Carambula – Kantor/Rudol 2:0
Cottafava/Nicolai – Łosiak/Bryl 1:2
Złoty set: 19:17

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę