Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Puchar Narodów M: Polacy odpadli w ćwierćfinale

Puchar Narodów M: Polacy odpadli w ćwierćfinale

W Pucharze Narodów w siatkówce plażowej Polskę reprezentowali Piotr Kantor z Maciejem Rudolem oraz Michał Bryl z Bartoszem Łosiakiem. W ćwierćfinale biało-czerwoni zmierzyli się z parami z Austrii – Ermacora/Pristauz oraz Seidl/Waller. W obu spotkaniach lepsi okazali się Austriacy i to oni awansowali do półfinału.

Pierwsi na boisko wybiegli Piotr Kantor i Maciej Rudol. Od początku rywale narzucili swój rytm gry i szybko udało im się uzyskać kilkupunktową przewagę (10:7, 14:11). Polacy próbowali odrobić straty, zbliżyli się nawet na dwa oczka – 16:18. Jednak od tego momentu ton nadawali rywale, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu i wygrali pierwszego seta.

W drugiej partii duet Ermacora/Pristauz błyskawicznie wzięli losy gry we własne ręce. W połowie seta prowadzili już dziesięcioma punktami – 15:5. Biało-czerwoni nie byli w stanie nic już zrobić z taką stratą i ostatecznie ulegli 11:21 i w całym meczu 0:2.

Kantor/Rudol (POL) – Ermacora/Pristauz (AUT) 0:2
(16:21, 11:21)

W drugim meczu ekipa Łosiak/Bryl zmierzyła się z zespołem Seidl/Waller. Niestety pierwsza partia początkowo nie szła po myśli biało-czerwonych, którzy przegrywali kolejno 9:12 i 13:16. W końcówce seta ruszyli jednak do walki i zmniejszyli straty do jednego punktu. Mimo zaciętej walki na przewagi nie udało im się odwrócić losów seta i musieli uznać wyższość rywali (25:27). Duet Łosiak/Bryl nie odpuścił w drugim secie. Polacy nie spieszyli się, spokojnie obejmując niewielkie prowadzenie (9:8, 17:13). W końcówce znów zrobiło się nerwowo, ale biało-czerwoni utrzymali nerwy na wodzy i wygrali 21:19.

Trzeci set był niezwykle ważny dla losów rywalizacji. Bryl i Łosiak początkowo utrzymywali minimalną przewagę (4:2, 8:6). Wydawało się, że nasza para zdoła doprowadzić do zwycięskiego końca i w efekcie dalszej walki w tzw. złotym secie. Niestety… w samej końcówce Austriacy odwrócili losy gry i triumfowali 16:14, a tym samym wygrali mecz 2:1 i awansowali do półfinału.

Łosiak/Bryl (POL) – Seidl/Waller (AUT) 1:2
(25:27, 21:19, 14:16)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.