Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Puchar Narodów M: Norwegowie najlepsi w Wiedniu

Puchar Narodów M: Norwegowie najlepsi w Wiedniu

W pierwszej edycji Pucharu Narodów, który rozegrany został w Wiedniu najlepsi okazali się Norwegowie. W finale pokonali oni Włochów. W meczu o brązowy medal Holendrzy okazali się lepsi od Austriaków. Polacy turniej zakończyli na etapie ćwierćfinału, gdzie przegrali z reprezentantami Austrii.

W pierwszym starciu półfinałowym potrzebna była dodatkowa gra. Najpierw Christiaan Varenhorst i Steven Van De Velde wygrali 2:0 z duetem Berntsen/Mol H., zaś w drugim starciu Brouwer/Meeuwsen przegrali z Christianem Sørumem i Andersem Molem 1:2, przez co musieli zagrać dodatkowego seta. Był on niezwykle zacięty, ale ostatecznie 17:15 triumfowali Norwegowie. W drugim półfinale wystarczyły dwa spotkania, ale oba Austriacy przegrali 1:2.

Rywalizacja o brązowy medal miała swoje zwroty akcji. Pierwszy mecz był niezwykle zacięty, jednak w obu setach lepsi okazywali się Austriacy. Drugi mecz miał zupełnie inny przebieg. Brouwer/Meeuwsen zdominowali rywali, wygrywając obie odsłony do 16. W decydującej partii Brouwer/Meeuwsen zmierzyli się duetem Ermacora/Pristauz. Holendrzy również tym razem nie dali szans rywalom i to oni sięgnęli po brązowe medale.

Jesteśmy naprawdę szczęśliwi. Zdobycie medalu jest zawsze niesamowite i czuje się zdecydowanie lepiej niż po czwartym miejscu, na którym zakończyliśmy tutaj w Wiedniu #EuroBeachVolley w zeszłym roku. Myślę, że zagraliśmy naprawdę dobrze. Szkoda, że zrujnowaliśmy plany Austrii przed tą niesamowitą publicznością w Red Bull Beach Arena, ale jestem zadowolony z naszego występu – skomentował po turnieju Alexander Brouwer.

Ermacora/Pristauz (AUT) – Brouwer/Meeuwsen (NED) 8:15

Finałową rywalizację od zwycięstwa 2:1 rozpoczęli Włosi. W kolejnym meczu do gry weszli jednak Anders Mol i Christian Sørum, którzy tego dnia świętowali rocznicę zdobycia olimpijskiego złota. Norwegowie szybko rozprawili się ze swoimi rywalami, pierwszego seta, wygrywając do 12, a drugiego do 15. W decydującym secie, w którym ponownie mistrzowie olimpijscy zmierzyli się z Samuele Cottafavą i Paolo Nicolai było trochę emocji, jednak również tym razem norweski duet okazał się lepszy.

To jest niesamowite. Musimy podziękować fanom, dali nam energię, by przebijać się w każdym meczu i dawać z siebie wszystko. Dziękujemy również Włochom za świetną walkę. Byliśmy spragnieni zemsty po przegranej z nimi w grupie. Cieszę się, że wygrałem i stoję tutaj z trofeum #BeachNationsCup. Zespół wykonał świetną robotę – powiedział Anders Mol.