Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Puchar Narodów K: Szwajcaria najlepsza po zaciętym finale z Niemcami

Puchar Narodów K: Szwajcaria najlepsza po zaciętym finale z Niemcami

Reprezentacja Szwajcarii wygrała w Wiedniu turniej kobiet o Puchar Narodów w siatkówce plażowej. Zespół ten bardzo dobrze wywiązał się z roli jednego z faworytów. W finałowym meczu Szwajcarki pokonały zawodniczki niemieckie 2:1. W spotkaniu o brązowy medal Łotwa wygrała z Austrią 2:1. W półfinałach padły wyniki: Niemcy – Austria 2:0, Szwajcaria – Łotwa 2:0.

– Było fantastycznie. Pod koniec drugiego seta byłyśmy trochę zdenerwowane i prawie oddałyśmy prowadzenie. Ten turniej okazał się świetną zabawą, zwłaszcza gdy wracałyśmy z Wiednia. Nie mogło zakończyć się lepiej – mówiła szczęśliwa jedna ze złotych medalistek Tanja Huberli.

Zwyciężczynie wystąpiły w składzie: Nina Brunner, Tanja Hüberli, Anouk Vergé-Dépré i Menia Bentele.

W fazie grupowej Pucharu Kobiet w turnieju grupowym wystartowały ekipy Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Szwajcarii (A) oraz Austrii, Czech, Niemiec i Włoch (B). Triumfatorki grup awansowały do półfinału, a zespoły z miejsc dwa-trzy zagrały baraż o zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki.

W niedzielę w męskim finale Włochy zagrają z Norwegią, a Holandia z Austrią o brązowy medal. Polska została wyeliminowana przez Austrię w walce o czołową czwórkę.

źródło: CEV, pzps.pl