Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar Challenge: Złoty set dla Panathinaikosu, znamy półfinalistów

Puchar Challenge: Złoty set dla Panathinaikosu, znamy półfinalistów

Poznaliśmy półfinalistów rozgrywek Challenge Cup. Halkbank Ankara awansował już w ubiegłym tygodniu, gdyż dwa mecze z estońską ekipą rozegrał dzień po dniu. W dwóch starciach nie było niespodzianek, natomiast CAI Teruel znowu w rewanżu odwrócił losy rywalizacji, wygrał mecz u siebie, ale w złotym secie musiał już uznać wyższość Greków.

Siatkarze hiszpańskiego CAI  po raz kolejny o swoim awansie do kolejnej rundy przesądzili wygraną w drugim meczu. Hiszpanie przegrali z Panathinaikosem w Atenach 1:3. U siebie zagrali już zupełnie inaczej, dużo skuteczniej, przy czym rywale również pozwolili im na trochę więcej. Grecka drużyna nie sprawiała dużych problemów swoją zagrywką, co pozwalało miejscowym rozgrywać akcje według  przedmeczowych założeń. Ateńczycy mieli momenty swojej dobrej gry, jednak kiedy trzeba było zespół CAI odskakiwał z wynikiem i zamknął mecz w minimalnej liczbie setów. W złotym secie Panathinaikos był skuteczniejszy na siatce, co pozwoliło mu awansować do półfinału.

Halkbank Ankara swój dwumecz rozegrał  w całości u siebie już w zeszłym tygodniu. Turecki klub, wspólnie z Tallinn Technical Un., postawiły na takie rozwiązanie ze względu na sytuację pandemiczną na świecie. W obu meczach gospodarze wyraźnie przeważali i kontrolowali sytuację od początku do końca i nie mieli problemów z wygraną. Gdy trochę zwolnili rękę w polu zagrywki, w rewanżowym drugim secie drużyna z Estonii skończyła trochę więcej akcji i nawiązała walkę, ale było to tylko w tej jednej odsłonie.

Słoweński ACH Volley Ljubljana po wygranym w Portugalii tie-breaku, we własnej hali zaprezentował się lepiej i potrzebował tym razem czterech setów, by pokonać ŁAJ Fonte Bastardo Azores. W pierwszej odsłonie gospodarze zupełnie odjechali rywalom. Portugalczycy nie potrafili odnaleźć się w słoweńskiej hali i wysoko przegrali. Z czasem poprawili grę, złapali swój rytm i  nawiązali walkę, na tyle jednak by wygrać drugą odsłonę po grze na przewagi.

W takim samym stosunku – 3:1 swoje starcie wygrali siatkarze Narbonne Volley. Francuzi we własnej hali pokonali po raz drugi Lausanne UC. Szwajcarzy sprawili im trochę problemów w dwóch pierwszych setach, w drugim nawet wygrywając. Gdy jednak gospodarze ograniczyli błędy i wzmocnili atak, sytuacja się zmieniła i wygrane  w kolejnych partiach były już pewne.