Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar Challenge: Projekt Warszawa zameldował się w półfinale

Puchar Challenge: Projekt Warszawa zameldował się w półfinale

Projekt Warszawa, w hali Torwar, podejmował drużynę z Bukaresztu. Do awansu do półfinału Pucharu Challenge warszawianie potrzebowali dwóch setów. Plusligowy zespół dobrze otworzył mecz i po niecałych 60 minutach cieszył się z awansu do kolejnej rundy. Piotr Graban dokonał kilku zmian w składzie, a ostatecznie warszawianie zakończyli spotkanie w trzech setach.

dobre otwarcie

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy przyjezdnych, jednak kontratak Igora Grobelnego doprowadził do remisu (5:5). Między zespołami nawiązała się wyrównana wymiana ciosów. Warszawianie dobrze grali w elemencie bloku i w obronie, a po kolejnym ataku Andrzeja Wrony o czas poprosił trener przyjezdnych (13:10). Po powrocie na plac gry zespół z PlusLigi nie tracił tempa i narzucał swój rytm gry. Raz po raz na środku siatki punktował Andrzej Wrona, który dokładał także punkty z pola zagrywki (17:12). Rywale próbowali jeszcze wrócić do gry, co skutkowało czasem dla Piotra Grabana. Po krótkiej przerwie warszawianie wrócili do swojej dobrej gry i kilka chwil później seta zakończył Bartłomiej Bołądź (25:19).

wywalczony awans

Druga odsłona rozpoczęła się od wymiany ciosów między zespołami (1:1). Taki stan rzecz utrzymywał się w kolejnych fragmentach. Obie drużyny wykorzystywały swoje akcje, zdobywając punkty w pierwszych atakach. Nie brakowało również błędów własnych z obu stron siatki. Długą wymianę rozstrzygnął Artur Szalpuk, który w kolejnej akcji dołożył pojedynczy blok (19:18). W końcówce o czas poprosił szkoleniowiec zespołu z Bukaresztu. Po powrocie na plac gry raz po raz punktował Bartłomiej Bołądź (23:19). To właśnie atakujący rozstrzygnął tego seta (25:19), co zapewniło drużynie Projektu Warszawa awans do półfinału Pucharu Challenge.

powrót firleja

W trzecim secie Piotr Graban dokonał kilku zmian w składzie – przede wszystkim do gry wrócił Jan Firlej. Lepiej w tę odsłonę weszli zawodnicy z Bukaresztu. Jednak warszawianie szybko doprowadzili do remisu (8:8). Między zespołami trwała wymiana ciosów, a każde prowadzenie szybko było niwelowane. Ręki nie zwalniał Igor Grobelny. W końcówce zatrzymany został Linus Weber przez Wojciecha Sobalę (22:20). O czas poprosił jeszcze Piotr Graban. Po wznowieniu gry ze środka siatki atak skończył Jakub Kowalczyk, a do remisu doprowadził Borkowski. Kilka chwil później warszawianie zatrzymali atak Sobali i mieli szansę na zakończenie meczu. Ostatecznie spotkanie zakończył Linus Weber.

Projekt Warszawa – Steaua Bukareszt 3:0
(25:19, 25:19, 25:23)

Składy zespołów
Projekt Warszawa: Stępień (2), Wrona (9), Bołądź (8), Semeniuk (3), Szalpuk (10), Grobelny (5), Wojtaszek (libero) oraz Gruszczyński (libero), Tillie, Firlej (1), Weber (1), Borkowski
Steaua Bukareszt: Krajcovic (3), Peta (8), Sobala (5), Dumitru, Wiese (5), Bontea (4), Krioss (libero)