Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Pewna wygrana łodzianek

Puchar CEV K: Pewna wygrana łodzianek

Rywalizację w Pucharze CEV łódzkie Budowlane rozpoczęły od pojedynku z CSO Volountari 2005. Rumuńskiemu zespołowi udało się dotrzymać kroku gospodyniom tylko w pierwszym secie. Znakomicie szansę do gry wykorzystała Judyta Gawlak.

Trener Maciej Biernat rozpoczął mecz z rumuńską drużyną w nieco zmienionym składzie. Judyta Gawlak zastąpiła Dominikę Sobolską-Tarasową. Kiwka Alexandry Kapelovies rozpoczęła spotkanie. Zespoły rozpoczęły pierwszą partię trochę wyczuwając przeciwnika. Autowe uderzenie Małgorzaty Lisiak dało prowadzenie (6:4) Volountari. Sprawy w swoje ręce szybko wzięła Fedusio, co wyraźnie pobudziło jej zespół. Swoje do powiedzenia miał także łódzki blok. W ataku pomyliła się Saskia Hippe (13:9), ale to nie wybiło jej zespołu z właściwego rytmu gry. Po łódzkiej stronie pojawiły się błędy własne, jednak gospodynie mimo to kontrolowały sytuację na boisku. Pewnie kiwnęła Fedusio (19:16). Kiwka przyjmującej zapewniła piłkę setową, a wykorzystany przez Judytę Gawlak kontratak zakończył partię (25:21).

Drugiego seta Volountari rozpoczęło już z Dianą Vuković na pozycji atakującej. Świetnie w bloku czuła się zaś Oblamaka Onyejekwe (8:6). Mimo to drużynie z Rumunii coraz trudniej było znaleźć właściwe rozwiązania w ataku. Od łódzkiego bloku jak od ściany odbiła się Vuković (12:7). Dobra praca systemu blok-obrona dawała gospodyniom coraz więcej okazji na skuteczne kontrataki. Jeden z nich wykorzystała Aleksandra Kazała (18:10). Budowlane pewnie kontrolowały sytuację na parkiecie. Popsuta przez Koprivicę zagrywka dała gospodyniom piłkę setową, zaś Aleksandra Kazała za pomocą skutecznej kiwki postawiła kropkę nad i (25:16).

Melis Durul pewnie rozbiła blok atakując z lewego skrzydła, a znakomicie w bloku czuła się Judyta Gawlak (3:1). Po znakomitej obronie Kazały kontratak wykorzystała Turczynka (6:3) i po raz pierwszy w secie Milan Lubjicic poprosił o przerwę dla swojego zespołu. To nie pomogło, bo po kolejnym bloku autorstwa Gawlak gospodynie prowadziły już (9:3). Chwilę później na zagrywce pojawiła się kapitan zespołu, a jej serię przerwał dopiero atak ze środka Shanice White (15:5). Przez łódzki blok dalej nie mogła się przebić Hippe, a szansę do gry w dłuższym okresie seta dostały Julia Kąkol i Martyna Łazowska. Po bloku duetu Gawlak-Łazowska łodzianki miały piłkę meczowa, a as serwisowy Fedusio zakończył spotkanie (25:11).

MVP: Monika Fedusio

Grot Budowlani Łódź –  C.S.O. VOLUNTARI 2005 3:0
(25:21, 25:16, 25:11)

Budowlani: Polak (2), Lisiak (5), Durul (16), Kazała (6), Fedusio (18), Gawlak (14), Łysiak (libero) oraz Kukulska, Łazowska i Kąkol (1)
Voluntari: Motroc (7), Czauszewa (7), Koprivica, Kapolovies (2), Onyejekwe (10), Hippe (1), Veres (libero) oraz Kosinski, White (2), Babas i Vukovic (2)