Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV M: Znamy już trzech półfinalistów

Puchar CEV M: Znamy już trzech półfinalistów

W półfinale Pucharu CEV siatkarzy znalazły się dwa włoskie zespoły. Bez problemów awans wywalczyła Valsa Group Modena, zaś Gas Sales Piacenza musiał grać złotego seta. W belgijskich derbach Knack po złotym secie wyeliminował Greenyard.

Problemów z przypieczętowaniem awansu do półfinału nie miała Valsa Group Modena, która u siebie rozbiła ACH Volley Ljubljana. Przyjezdni w żadnym z trzech setów nie mieli nic do powiedzenia. W całym meczu niemal jednego seta oddali gospodarzom po własnych błędach. Przewaga faworytów uwidoczniła się na siatce, gdzie uzyskali 59% skuteczności w ataku oraz popisali się 8 szczelnymi czapami, a sami ani razu nie dali się zatrzymać. Pierwsze skrzypce w ich zespole grał Lorenzo Sala, który zgromadził na koncie 9 oczek, a tyle samo po drugiej stronie siatki wywalczył Filip Sestan.

Straty poniesione w pierwszym meczu odrobił Gas Sales Piacenza, który we własnej hali pokonał w trzech setach Montpellier VB. Francuska drużyna nie nawiązała zbyt wyrównanej walki, a co najwyżej stać było ją na przekroczenie bariery 20 oczek. W złotym secie również nie miała nic do powiedzenia. Gospodarze postawili na zagrywkę, którą punktowali 11 razy, a aż 6 asów należało do Yurija Romano. Ich atutem był też atak, w którym uzyskali prawie 60% skuteczności. Wspomniany Romano wiódł prym we włoskiej ekipie, zdobywając 21 punktów, a 17 oczek dołożył Yoandy Leal. Wśród pokonanych wyróżnił się Theo Faure, który wywalczył 18 punktów, ale to było zbyt mało, aby goście mogli liczyć na awans do półfinału.

Mnóstwo emocji było w belgijskich derbach. We własnej hali Greenyard odrobił straty poniesione w pierwszym spotkaniu, pokonując Knack Roeselare 3:0. Jednak nie był to jednostronny pojedynek, bo aż dwie jego partie rozstrzygała batalia na przewagi. Nie inaczej było w złotym secie, w którym szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Ostatecznie 17:15 triumfowali przyjezdni. Mniejsza liczba błędów własnych pozwoliła im wygrać, bowiem na siatce zarysowała się niewielka przewaga ekipy z Maaseik. Nie pomogła jej świetna dyspozycja Ferre Roggersa, który zdobył aż 30 oczek. Przyjezdnych do awansu poprowadził Pablo Koukartsev, który zapisał na koncie 16 punktów.