Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV M: Zespół z Monzy lepszy w finale od Tours VB

Puchar CEV M: Zespół z Monzy lepszy w finale od Tours VB

W pierwszym meczu finałowym Pucharu CEV siatkarze Vero Volley Monza pewnie pokonał we własnej hali francuski Tours VB. Ogromna przewaga włoskiej drużyny przejawiała się głównie w bloku, w tym elemencie gospodarze pokonali rywali aż 13-1. Podopieczni trenera Massimo Eccheli mają więc ogromną zaliczkę przed rewanżem we Francji, gdzie do zdobycia trofeum wystarczą im dwa wygrane sety.

Początek meczu to zacięta walka punkt za punkt. Przy prowadzeniu 16:15 drużyna Tours VB nagle całkowicie stanęła, pozwalając gospodarzom na zdobycie siedmiu punktów z rzędu. Trener Marcelo Fronckowiak wykorzystał obie przerwy, niewiele to jednak pomogło. Drużyna z Monzy wygrała tego seta do 19 i objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej partii znów toczyła się wyrównana walka, ale to gospodarze tym razem byli o krok przed rywalami. Przy stanie 16:13 włoski zespół nieco powiększył swoją przewagę i nie dał się już dogonić do końca tego seta. Drużyna Vero Volley Monza w drugim, wygranym również do 19 secie miała na swoim koncie dwa asy serwisowe i cztery punktowe bloki.

Francuski zespół zerwał się do walki w secie trzecim. W pewnym momencie przewaga Tours VB sięgnęła już czterech punktów, jednak gospodarze odrobili tę stratę i dogonili rywali (15:16). Włosi stawiając rywalom blok nie do przejścia wyszli na prowadzenie i zakończyli tego seta na swoją korzyść (25:22), wygrywając całe spotkanie 3:0. Świetny mecz rozegrał Donovan Dzavoronok, który zdobył 18 punktów, notując 61% skuteczność w ataku. Wspierał go Gyorgy Grozer, który na swoim koncie miał 15 punktów, w tym 4 zdobyte blokiem. Rewanż za tydzień w Tours.

Vero Volley Monza (ITA) – Tours VB (FRA) 3:0
(25:19, 25:19, 25:22)

Vero Volley: Dzavoronok (18), Orduna, Grozer (15), Galassi (2), Beretta (5), Davyskiba (10), Gaggini (libero) oraz Karjagin i Katić
Tours VB: DErouillon (6), Leandro (5), Tillie (7), Teriomienko (7), Palonsky (7), Ćorić (2), Perry (libero) oraz Geraldo (7), Chauvin, Bruckert i Toledo