Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV M: Zenit Kazań górą w pierwszym półfinale

Puchar CEV M: Zenit Kazań górą w pierwszym półfinale

Siatkarze Zenitu Kazań przybliżyli się do awansu do finału Pucharu CEV. W pierwszym starciu z Vero Volley Monza nie dali swoim rywalom zbyt wielu szans. Po dwóch pierwszych, pewnie wygranych setach wydawało się, że w kolejnym postawią kropkę nad i. Trzecia odsłona padła jednak łupem gospodarzy, ale w następnej ekipa Bartosza Bednorza tym razem dopełnił dzieła, wygrywając do 19.

Po początkowej wymianie punkt za punkt inicjatywę zaczęli przejmować siatkarze Zenitu Kazań. Najpierw odskoczyli rywalom na dwa oczka (4:2), a po kilku kolejnych akcjach ich prowadzenie było już pięciopunktowe (9:4). Gospodarze nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z coraz lepiej spisującymi się zawodnikami z Rosji. Ci wkrótce wygrywali już 21:13 i pewnie zmierzali do zwycięstwa w pierwszej partii. Ostatecznie wygrali ją aż 25:14.

W drugiej odsłonie włoska ekipa dotrzymywała rywalom kroku do stanu 5:6. Wtedy goście zaczęli im odskakiwać i wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Przy wyniku 15:11 dla Zenitu siatkarze Vero Volley Monzy odrobili część strat, niwelując je do dwóch oczek (13:15), ale nie zdołali wybić rosyjskiej ekipy z rytmu. Ta chwilę potem znów zaczęła budować swoją przewagę. W końcówce seta ponownie była ona wyraźna, a przyjezdni wygrali ją 25:20.

Trzecią odsłonę lepiej zaczęli gospodarze. Szybko wyszli na dwupunktowe prowadzenie, ale po chwili był już remis (3:3). Gra zaczęła się toczyć punkt za punkt i trwała do wyniku po 8, kiedy na trzy oczka odskoczyła drużyna z Italii (11:8). Zawodnicy z Monzy poszli za ciosem i w końcówce ich przewaga wzrosła do pięciu punktów (22:17). Podopieczni Eccheliego Massimo  nie wypuścili już z rąk szansy na przedłużenie spotkania i triumfowali w tym secie 25:19.

Początek partii numer cztery znów był wyrównany. Jako pierwsi inicjatywę zaczęli przejmować miejscowi, którzy wyszli na nieznaczne prowadzenie (7:5). Dwupunktowej nadwyżki nie utrzymali jednak długo, bowiem Zenit szybko doprowadził do remisu po 8. Po chwilowej wymianie ciosów szala przechyliła się na stronę gości, którzy odskoczyli na 17:12 i zaczęli pewnie zmierzać do zwycięstwa w tym spotkaniu. Pokonali Monzę 25:19 i są krok bliżej awansu do finału Pucharu CEV. Z dobrej strony pokazał się Bartosz Bednorz, który zapisał na swoim koncie 16 oczek i był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem zwycięskiej ekipy.

Vero Volley Monza – Zenit Kazań 1:3
(14:25, 20:25, 25:19, 19:25)

Monza: Dzavoronok (11), Orduna (1), Grozer (18), Galassi (6), Beretta (8), Davyskiba, Federici (libero) oraz Grozdanow, Kariagin i Katić (4)
Zenit: Wolwicz (8), Wołkow A. (7), Bednorz (16), Christenson (2), Wołkow D. (19), Michajłow (15), Fedorow (libero) oraz Surmaczewski i Kononow (2)