Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV M: Skra Bełchatów z cennym zwycięstwem w Turcji

Puchar CEV M: Skra Bełchatów z cennym zwycięstwem w Turcji

fot. Klaudia Piwowarczyk

PGE Skra Bełchatów wygrała w fazie play-off Pucharu CEV z Galatasaray Stambuł 3:1. Turecka drużyna wysoko zawiesiła poprzeczkę bełchatowianom, wygrała drugą partię i dzielnie walczyła w trzeciej i czwartej. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Joela Banksa są o krok od awansu do kolejnej rundy, potrzebują dwóch wygranych setów.

Bełchatowianie udanie rozpoczęli zmagania w Turcji po ataku Mateusza Bieńka prowadzili 4:2, do remisu po 4 doszło po ataku Morteza Sharifi. Na boisku trwała zacięta rywalizacja, obie ekipy grały punkt za punkt (7:7, 9:9), skutecznie atakował ze środka Karol Kłos. Wówczas na boisku swoją przewagę zaznaczyli siatkarze z Bełchatowa. Trudnymi zagrywkami popisał się Grzegorz Łomacz, punktował Filippo Lanza, było 14:10 dla Skry. Gospodarze popełnili wiele błędów własnych, przegrywali 12:16. Turecka drużyna zbliżyła się na dwa punkty do swoich rywali, przegrywała 17:19, końcówka seta należała do do bełchatowian. Po raz kolejny ze środka nie zawodził  Mateusz Bieniek, bełchatowianie powiększyli przewagę do czterech punktów  (21:17). Seta punktowym blokiem zamknął Grzegorz Łomacz.Skra poszła za ciosem, dobrymi zagrywkami popisał się Dick Kooy, przyjezdni prowadzili 4:1. Wówczas do głosu doszli podopieczni trenera Umuta Cakira, wyrównali stan seta na 6:6 i poszli za ciosem. Siatkarze z Bełchatowa nie grali tak skutecznie jak miało to miejsce w pierwszej partii spotkania. Grę tureckiej drużyny napędził Thomas Edgar, zawodnik ten nie zawodził w ataku, dzięki niemu Glatasaray prowadził 14:11. Bełchatowianie mieli słabą skuteczność w ataku, popełnili błędy własne, przegrywali 14:19. Do końca seta trwała przewaga i dominacja miejscowej ekipy. Punktowy blok Ozturka zapewnił zwycięstwo drużynie Galatasaray.

Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, polska drużyna wypracowała sobie dwupunktową przewagę po asie serwisowym Dicka Kooya (7:5). Drużyna znad Bosforu nie pozostała dłużna po atalu Sharifi doprowadziła do remisu po 8. Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt, żadnej z nich nie udało się wypracować przewagi. Gospodarzom udało się odskoczyć na dwa punkty (14:12), podopieczni trenera Joela Banksa wyrównali na 16:16. Po bloku Mateusza Bieńka Skra prowadziła 17:16, na boisku trwała wzajemna wymiana. Po ataku ze skrzydła w wykonaniu Aleksandara Atanasijevicia było 21:19 dla Skry. Do końca seta przyjezdni kontrolowali boiskowe wydarzenia, ostatni punkt w tej części gry zdobył niezawodny Mateusz Bieniek.

Gospodarze chcąc pozostać w meczu musieli wygrać czwartego seta. Więcej do powiedzenia na boisku mieli miejscowi siatkarze. Ciężar gry na siebie w drużynie ze Stambułu wziął Edgar, po jego atakach Galatasaray prowadził 7:5, kilka chwil później było 12:9 dla gospodarzy. Bełchatowianom przytrafił się przestój, przegrywali 10:15. Polska drużyna pomimo niekorzystnego rozwoju sytuacji na boisku nie poddawała się. Nie do zatrzymania w ataku był Atanasijevic, w sukurs przyszedł mu Lanza, po bloku Bieńka było 17:16 dla zespołu gości. Jak się później okazało był to moment zwrotny tego seta. Po takich ciosach miejscowi siatkarze nie podnieśli się, rozpędzony Atanasijevic raz za razem punktował, Skra prowadziła 22:18.  Mecz atakiem zamknął Lanza i przybliżył Skrę do awansu.

 

Galatasaray Stambuł (TUR) – PGE Skra Bełchatów (POL) 1:3
(20:25, 25:17, 22:25, 21:25)

Składy zespołów:
Galatasaray: Edgar (25), Ergun (1), Sharifi (13), Karasu (7), Oztruk (7), Aydin (11), Hatipoglu (libero) oraz Keskin i Acar
Skra: Kłos (7), Kooy (11),  Atanasijevic (22), Łomacz (4), Bieniek (12), Lanza (13), Gruszczyński (libero) oraz Musiał (1) i Rybicki

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Pucharu CEV mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę