Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Savino Del Bene Scandicci bliżej trofeum

Puchar CEV K: Savino Del Bene Scandicci bliżej trofeum

Siatkarki Savino Del Bene Scandicci przybliżyły się do triumfu w tegorocznym Pucharze CEV. W pierwszym finałowym starciu z CS Volei Alba Blaj podopieczne Massimo Barboliniego oddały rywalkom tylko jedną partię i przed rewanżem są w komfortowej sytuacji. Do zwycięstwa poprowadziła je Ting Zhu, która zdobyła dla swojej ekipy aż 30 oczek.

Od początku prym na boisku wiodły siatkarki ze Scandicci. Rozpoczęły od prowadzenia 2:0, ale wkrótce był remis po 2. Włoski zespół sukcesywnie jednak odskakiwał i niebawem wygrywał aż 10:3. Na tym jednak nie poprzestał. Siatkarki CS Volei Alba Blaj nie potrafiły znaleźć sposobu na świetnie dysponowane rywalki, które z każdą kolejną akcją powiększały przewagę. W końcówce odskoczyły aż na trzynaście oczek (19:6). Podopieczne trenera Barboliniego pewnie wygrały seta 25:12.

W drugiej odsłonie po początkowej wymianie ciosów jako pierwsze odskoczyły przyjezdne (6:4). Rumuński zespół zdołał jednak odrobić straty, anastępnie wyszedł nawet na prowadzenie 9:6. Przy wyniku 12:8 trzy kolejne akcje padły łupem ekipy włoskiej i z przewagi miejscowych został już tylko punkt. Gra wyrównała się i dopiero przy stanie po 19 dominować znów zaczęli goście. Do końca partii nie dali już CS Volei Alba Blaj dojść do głosu, wgrywając ją 25:19.

Trzeciego seta udanie otworzyły gospodynie, szybko wychodząc na trzypunktowe  prowadzenie. Po chwili wzrosło ono do pięciu oczek (7:2). Kilka kolejnych udanych akcji sprawiło, że wkrótce zawodniczki CS Volei Alba Blaj wygrywały aż 12:4. Przyjezdne zaczęły jednak odrabiać straty i stopniowo zniwelowały je do dwóch punktów (14:16). Nie wybiły jednak z rytmu przeciwniczek, które utrzymały przewagę do końca seta (25:21).

Czwarta partia znów jednak przebiegła pod dyktando gości. Ekipa ze Scandicci szybko wysforowała się na prowadzenie 4:1, a niebawem jej nadwyżka była już siedmiopunktowa (10:3). Gospodynie nie były w stanie odrobić strat. Chwilę potem przegrywały aż 4:15. Włoszki całkowicie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Ani na momenty nie oddały rywalkom pola, choć te w drugiej części seta zniwelowały nieco straty. Ostatecznie jednak podopieczne Massimo Barboliniego postawiły w tym meczu kropkę nad i triumfując 25:18.

CS Volei Alba Blaj (ROU) – Savino Del Bene Scandicci (ITA) 1:3
(12:25, 19:25, 25:21, 18:25)