Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Pewna wygrana Grot Budowlanych

Puchar CEV K: Pewna wygrana Grot Budowlanych

W pierwszym spotkaniu rundy play-off Pucharu CEV siatkarek zespół Grot Budowlani Łódź zmierzył się na wyjeździe z drużyną VDK GENT Dames. Polski klub szybko i bez większych problemów pokonał belgijski zespół.

Siatkarki Budowlanych Łódź dobrze zaczęły starcie z VDK Gent Dames i po kilku pierwszych akcjach prowadziły już 5:2. Mimo, że belgijska drużyna starała się odrobić różnicę punktową, to polskie zawodniczki cały czas utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie (17:11). Drużyna z Belgii w końcówce partii zmniejszyła przewagę łódzkiej drużyny, jednak nie mogła znaleźć sposobu, by całkowicie zatrzymać polskie siatkarki. Budowlane natomiast pewnie zmierzały po wygraną w inauguracyjnym secie, który ostatecznie zakończył się wynikiem 25:20.

Druga odsłona rozpoczęła się wyrównanie, drużyny grały punkt za punkt, a wynik oscylował wokół remisu. Pierwsze na niewielkie prowadzenie wyszła belgijska drużyna, jednak budowlane szybko odrobiły straty i wyszły na dwa „oczka” do przodu (12:10). Mimo że zespół VKD Gent doprowadził do wyrównania wyniku, to siatkarki z Łodzi bardzo szybko ponownie wypracowały przewagę, tym razem pięciopunktową (18:13). Gra pod dyktando Grot Budowlanych trwała już do końca seta, który zakończył się do 18.

W trzeciej partii Grot Budowlane już od początku wypracowały sobie dużą przewagę nad belgijkami, których gra dosłownie stanęła (12:5). Zespół VDK Gent nie miał zamiaru poddać się bez walki i ze wszystkich sił starał  się doprowadzić do remisu. Ostatecznie belgijskim zawodniczkom udało się jedynie zmniejszyć odrobinę różnicę punktową. Natomiast polskie siatkarki pewnie zmierzały do zakończenia seta, a w tym meczu na swoja korzyść (25:18).

VDK Gent Dames – Grot Budowlani Łódź 0:3
(20:25, 18:25, 18:25)

Składy zesołów:
Gent: Flament (11), Smeets (8), Janssens (7), Vandewiele (4), Van Elsen (2), Divoux (2), De Quick T. (libero) oraz Vandesteene (5), De Quick L., Everaert
Budowlani: Fedusio (12), Lisiak (11), Durul (10), Sobolska (10), Kukulska (3), Polak (2), Łysiak (libero) oraz Kąkol (3), Łazowska (2), Kazała, Gawlak