Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Pewna wygrana Grot Budowlanych Łódź, jest awans

Puchar CEV K: Pewna wygrana Grot Budowlanych Łódź, jest awans

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w fazie play-off Pucharu CEV pewnie pokonały na własnym boisku belgijski VDK Gent Dames.  Łodzianki podobnie, jak w pierwszym meczu nie oddały przeciwniczkom nawet seta.  W przeciągu całego dwumeczu zespół z Tauron Ligi był lepszy w każdym elemencie i zasłużenie awansował do kolejnej fazy rozgrywek.

Mecz rozpoczął się dobrze dla siatkarek Budowlanych, które po dwóch skutecznych zagrywkach Moniki Fedusio prowadziły już 4:1. Przyjezdne jednak szybko odrobiły straty i za sprawą ataków Julie Smeets doprowadziły do wyrównania. Od stanu 7:7 łodzianki dzięki czterem asom serwisowym Adrianny Kukulskiej i błędom rywalek zdobyły sześć punktów z rzędu i odskoczyły rywalkom. Od stanu 15:8 im z kolei przydarzyła się seria błędów i rywalki odrobiły cztery punkty z rzędu. Łodzianki utrzymywały jednak cały czas kilkupunktową przewagę, wykorzystując problemy belgijskiego zespołu z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem ataku. Po ataku Adrianny Kukulskiej było już 22:17, jednak znów chwila dekoncentracji spowodowała, że przyjezdne odrobiły część strat (23:20). Potem jednak skutecznie zaatakowała Dominika Sobolska-Tarasowa, a po chwili Judyta Gawlak, która dopiero co weszła na boisko, asem serwisowym zakończyła pierwszego seta.

W drugiej partii dość długo trwała wyrównana walka. Na ataki Melis Durul rywalki odpowiadały skutecznymi akcjami i wykorzystywały liczne błędy gospodyń. Od stanu 10:10 na siatce świetnie radziła sobie Małgorzata Lisiak, a po skutecznym bloku łodzianek trener rywalek poprosił o przerwę przy stanie 14:10 dla gospodyń. Potem świetnie w ataku spisywała się Adrianna Kukulska i przewaga Budowlanych rosła. Po punktowym bloku Julii Kąkol gospodynie prowadziły już 21:14, a trener gości wykorzystał drugą przerwę. W końcówce po atakach Judyty Gawlak i Julii Kąkol łodzianki miały piłkę setową przy stanie 24:16. Punkt dla gości zdobyła jeszcze Laure Flament, ale po chwili blok na tej zawodniczce dał gospodyniom wygraną w drugim secie i zapewnił awans do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Kolejnego seta łodzianki rozpoczęły z Martyną Łazowską, Julią Kąkol, Martą Pol i Aleksandrą Kazałą w składzie. Rywalki szybko wyszły na prowadzenie 3:0, ale równie szybko je straciły (4:4). Od stanu 5:7 gospodynie zdobyły przy zagrywce Adrianny Kukulskiej pięć punktów z rzędu i prowadzenia nie oddały już do końca. Po ataku Judyty Gawlak Budowlani prowadzili 18:14, a gdy swój atak skończyła Aleksandra Kazała było już 21:17. W końcówce w szeregi łodzianek wdarło się rozluźnienie i trener Maciej Biernat przerwał grę przy stanie 23:21. Po przerwie skutecznym atakiem popisała się Julia Kąkol, a po chwili szczelny blok Budowlanych zakończył to spotkanie triumfem gospodyń.

MVP: Julia Kąkol

Grot Budowlani Łódź (POL) – VDK Gent Dames (BEL) 3:0
(25:20, 25:17, 25:21)

pierwszy mecz :3:0 dla Budowlanych
awans: Grot Budowlani Łódź

Budowlani: Polak, Lisiak (6), Kukulska (9), Durul (8), Fedusio (10), Sobolska-Tarasova (4), Skomorowska (libero) oraz Pol (1), Łazowska (3), Kąkol (9), Kazała (5) i Gawlak (6)
VDK:  Divoux (2), Van Elsen, Janssens (8), Flament (7), Smeets (16), Vandewiele (11), Longeval (libero) oraz De Quick T. (libero), Declat, De Quick L. i Vandesteene (5)