Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Pewna wygrana i awans ŁKS-u do ćwierćfinału

Puchar CEV K: Pewna wygrana i awans ŁKS-u do ćwierćfinału

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź po raz drugi pokonały CV Gran Canaria w 1/8 finału Pucharu CEV i awansowały do ćwierćfinału rozgrywek. Podobnie jak dzień wcześniej, w rewanżowym starciu w łódzkiej hali podopieczne Michala Maska nie dały rywalkom żadnych szans i znów pokonały je bez straty seta, meldując się w najlepszej ósemce rozgrywek.

ŁKS pokonał hiszpańską drużynę w pierwszym meczu bez najmniejszych problemów. Do awansu wystarczyły więc wygrane dwa sety. Co ciekawe mecz na pozycji atakującej rozpoczęła Ivna Colombo. Nieporozumienie pomiędzy Marią Alvarez a Lucią Varelą dało gospodyniom prowadzenie (5:3). Hiszpański zespół ponownie nie był w stanie przełożyć dobrej obrony na grę w kontrataku. To Alagierska zakończyła dłuższą akcję punktem z obiegnięcia (11:8). Niestety w środkowej fazie seta nastąpiło rozluźnienie. Manzano wykorzystała kontrę i doprowadziła do remisu (15:15). Wysiłki ŁKS-u na siatce nie przekładały się na skuteczność w ataku. To doprowadziło do zaciętej końcówki. Autowy atak Jones-Perry dał hiszpańskiej drużynie przewagę (22:21). Cenną przechodzącą piłę wykorzystała Grajber i to również jej atak umożliwił uniknięcie kłopotów w secie, dając ŁKS-owi wygraną (25:23).

Pechowo na początku seta Martyna Grajber obroniła jeden z mocnych ataków Matienzo twarzą. Skuteczny atak Varely i blok na Colombo dał prowadzenie rywalkom (4:1). Swoje w polu zagrywki dołożyła Colombo, a chwilę później kiwka Jones-Perry w kontrze doprowadziła do remisu (6:6). To Amerykanka wzięła na siebie większy ciężar gry w ataku. Również Pietra Jukoski prezentowała się z dobrej strony (12:7). Coraz widoczniejsza w ataku była Marques, ale dynamiczna krótka Witkowskiej, jej skuteczny blok oraz również jej atak z obiegnięcia przypieczętował wygraną i awans (25:17).

Trzeciego seta w szóstce ŁKS-u rozpoczął duetem przyjmujących – Piasecka, Jukoski. Na początku tej odsłony zespoły walczyły punkt za punkt. As serwisowy Gonzalez dał hiszpańskiej drużynie przewagę (7:5). Swoje w polu zagrywki zrobiła jednak Alagierska, a cały czas widoczna na siatce była Witkowska (11:8) i to ŁKS wrócił na prowadzenie. Bardzo pewnie w ataku grała Piasecka, a hiszpańska drużyna miała coraz większe kłopoty w przyjęciu. Kontra wykorzystana przez Colombo tylko powiększyła przewagę (19:13). Znowu w środkowej fazie seta przyszło rozluźnienie. Ivna zaatakowała w antenkę, a kontrę wykorzystała Varela (20:19). Od bloku odbiła cię Colombo, co doprowadziło do nerwowej końcówki (23:23). Kiwka Kamili Witkowskiej i to jej blok ostatecznie uratował ŁKS przed kłopotami (25:23).

MVP: Paulina Maj-Erwardt

ŁKS Commercecon Łódź – CV Gran Canaria 3:0
(25:23, 25:17, 25:23)

ŁKS: Grajber (6), Witkowska (9), Colombo (10), Ratzke (2), Alagierska (11), Jones-Perry (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak, Jukoski (4), Sobiczewska, Gajer, Piasecka (3)
CV: Marques (8), Manzano (6), Garreau (5), Varela (7), Matienzo (6), Alvarez (2), Sanchez (libero) oraz Priante, Montoro, Gonzalez (4), Castellano (5), Hernandez (libero)