Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Eczacibasi Stambuł z trofeum

Puchar CEV K: Eczacibasi Stambuł z trofeum

Siatkarki Eczacibasi Stambuł sięgnęły po tegoroczny Puchar CEV. W rewanżowym meczu finałowym podopieczne Ferhata Akbasa po raz drugi pokonały Allianz MTV Stuttgart 3:1. Turecki zespół triumf w rozgrywkach zapewnił sobie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego, wygrywając dwa pierwsze sety pojedynku.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które w inauguracyjnej partii szybko odskoczyły tureckiej ekipie na cztery oczka (5:1). Utrzymywały tę przewagę do wyniku 11:7. Wówczas siatkarki Eczacibasi zaczęły odrabiać straty i odprowadziły do remisu po 13, a chwilę później wygrywały już 16:13.

W końcówce seta kontrolowały wydarzenia na boisku, pewnie wygrywając 25:18.  Podobny przebieg miała partia numer dwa. Znów lepiej rozpoczęły siatkarki ze Stuttgartu (3:1), ale gra szybko się wyrównała. Po krótkiej wymianie ciosów podopieczne Ferhata Akbasa w końcówce odskoczyły na pięć oczek (19:14). Tym razem jednak nie zdołały utrzymać przewagi i rywalki doprowadziły do remisu (19:19). Ekipa ze Stambułu opanowała jednak sytuację i ostatecznie wygrała seta 25:21, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Dwusetowe prowadzenie przyjezdnych nie zniechęciło niemieckiej drużyny. Znów od pierwszych piłek inicjatywa leżała po jej stronie, a efektem było wysokie prowadzenie (10:5). Przy stanie 15:10 dla gospodyń turecka ekipa zbliżyła się do nich na dwa oczka, ale Allianz Stuttgart szybko opanował sytuację i chwilę potem znów pewnie prowadził (18:13). Obraz gry nie uległ zmianie już do końca tej odsłony, w której miejscowe triumfowały 25:18. Czwarta partia okazała się najbardziej wyrównana. Prym minimalnie wiodły w niej siatkarki Eczacibasi, choć wynik co chwilę był na styku. Ostatecznie rozstrzygnęła ją walka na przewagi, w której kropkę nad i postawiły zawodniczki ze Stambułu, triumfując 26:24.

Allianz MTV Stuttgart – Eczacibasi Stambuł 1:3
(18:25, 21:18, 25:18, 24:26)

Allianz: Segura (2), Van De Vyver (1), Timmerman (10), Lee (10),Todorowa, Rivers (13), Koskelo (libero) oraz Nowicka (2), Lohuis (4), Jasper (5), Berger (1) Ceasar (14
Eczacibasi: Bosković (27), Arici (10), Baladin (7), Ognjenović (4), Adams (9), Heyrman (8), Akoz (libero) oraz Sahin (7), Yilmaz, Yildirim