Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Jedna niespodzianka w pierwszych meczach play-off

Puchar CEV: Jedna niespodzianka w pierwszych meczach play-off

Puchar CEV mężczyzn powoli wchodzi w decydującą fazę. Za nami pierwsze mecze fazy play-off, która wyłoni czterech przeciwników ćwierćfinałowych dla drużyn, które zajmą trzecie miejsca w grupach Ligi Mistrzów. Nas cieszy, że blisko kolejnej rundy są siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy na wyjeździe pokonali Galatasaray Stambuł.

Wtorkowo-środowa rywalizacja przyniosła jedną niespodziankę, jeżeli nie sensacją. Włoska Modena uległa po tie-breaku niemieckiemu SVG Lüneburg. Wicelider ligi włoskiej nie poradził sobie z czwartą ekipą Bundesligi i przez cały mecz musiał gonić wynik, aby na koniec uznać wyższość rywala w tie-breaku na przewagi. Wciąż to jednak Włosi pozostają faworytem rewanżu, a do awansu wystarczy im zwycięstwo 3:0 lub 3:1, bądź też wygrana po pięciu setach i dodatkowym „złotym secie”.

PGE Skra Bełchatów mecz w Stambule rozpoczęła od zwycięstwa w pierwszym secie, ale później oddała inicjatywę i pozwoliła Turkom wyrównać. Zdołała jednak wrócić do gry i wygrać 3:1. Tym samym przed rewanżem w Bełchatowie polski klub jest w komfortowej sytuacji i wydaje się, że zobaczymy bełchatowian w ćwierćfinale pucharowych zmagań.

Zgodnie z oczekiwaniami Greenyard Maaseik wygrał u siebie z Jihostrojem České Budějovice. Belgowie oddali Czechom tylko jednego seta, co oznacza, że dwie wygrane partie w rewanżu dadzą Greenyardowi awans. Faworytem będzie zespół belgijski, tym bardziej, że Jihostroj w poprzedniej rundzie u siebie nie zachwycił i ze szwajcarskim zespołem męczył się przez pięć setów.

Trudno było się spodziewać, że równorzędną walkę z Volley Piacenza nawiąże rumuńska C.S. Arcada Galati. Jak to jednak często bywa, niżej notowana drużyna rzuca wszystkie siły na pierwszego seta i walczy z faworytem jak równy z równym. Tak było i tym razem. Rumuni dopiero na przewagi oddali pierwszą odsłonę. Później Włosi doszli do głosu i dwa pozostałe sety wygrali znacznie pewniej. Wydaje się, że rewanż w Piacenzy będzie tylko formalnością i siatkarze z Serie A mogą się powoli szykować do ćwierćfinału.

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.