Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Jedna niespodzianka w pierwszych meczach play-off

Puchar CEV: Jedna niespodzianka w pierwszych meczach play-off

Puchar CEV mężczyzn powoli wchodzi w decydującą fazę. Za nami pierwsze mecze fazy play-off, która wyłoni czterech przeciwników ćwierćfinałowych dla drużyn, które zajmą trzecie miejsca w grupach Ligi Mistrzów. Nas cieszy, że blisko kolejnej rundy są siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy na wyjeździe pokonali Galatasaray Stambuł.

Wtorkowo-środowa rywalizacja przyniosła jedną niespodziankę, jeżeli nie sensacją. Włoska Modena uległa po tie-breaku niemieckiemu SVG Lüneburg. Wicelider ligi włoskiej nie poradził sobie z czwartą ekipą Bundesligi i przez cały mecz musiał gonić wynik, aby na koniec uznać wyższość rywala w tie-breaku na przewagi. Wciąż to jednak Włosi pozostają faworytem rewanżu, a do awansu wystarczy im zwycięstwo 3:0 lub 3:1, bądź też wygrana po pięciu setach i dodatkowym „złotym secie”.

PGE Skra Bełchatów mecz w Stambule rozpoczęła od zwycięstwa w pierwszym secie, ale później oddała inicjatywę i pozwoliła Turkom wyrównać. Zdołała jednak wrócić do gry i wygrać 3:1. Tym samym przed rewanżem w Bełchatowie polski klub jest w komfortowej sytuacji i wydaje się, że zobaczymy bełchatowian w ćwierćfinale pucharowych zmagań.

Zgodnie z oczekiwaniami Greenyard Maaseik wygrał u siebie z Jihostrojem České Budějovice. Belgowie oddali Czechom tylko jednego seta, co oznacza, że dwie wygrane partie w rewanżu dadzą Greenyardowi awans. Faworytem będzie zespół belgijski, tym bardziej, że Jihostroj w poprzedniej rundzie u siebie nie zachwycił i ze szwajcarskim zespołem męczył się przez pięć setów.

Trudno było się spodziewać, że równorzędną walkę z Volley Piacenza nawiąże rumuńska C.S. Arcada Galati. Jak to jednak często bywa, niżej notowana drużyna rzuca wszystkie siły na pierwszego seta i walczy z faworytem jak równy z równym. Tak było i tym razem. Rumuni dopiero na przewagi oddali pierwszą odsłonę. Później Włosi doszli do głosu i dwa pozostałe sety wygrali znacznie pewniej. Wydaje się, że rewanż w Piacenzy będzie tylko formalnością i siatkarze z Serie A mogą się powoli szykować do ćwierćfinału.