Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Belgijska niewiadoma Grot Budowlanych

Puchar CEV: Belgijska niewiadoma Grot Budowlanych

fot. Michał Szymański

W rozgrywkach Pucharu CEV w tym tygodniu zostaną rozegrane pierwsze spotkania fazy play-off. W tej części rozgrywek zobaczymy zespół Grot Budowlanych Łódź, który w 1/8 finału CEV Cup wyeliminował CV Gran Canaria. Rywalkami łódzkiego zespołu będzie belgijski VDK Gent Dames, który w poprzedniej fazie również pokonał ekipę z Hiszpanii – CV Kiele Socuéllamos. 

W podróż do Belgii siatkarki Grot Budowlanych ruszyły niedługo po zakończeniu ligowego spotkania z BKS-em Bostik Bielsko-Biała. Z pewnością zespół trenera Macieja Biernata liczył na to, że nowy tydzień rozpocznie w lepszych nastrojach, jednak na ligowym parkiecie w niedzielę łodzianki zostały bez punktów.Po dwóch pierwszych przegranych setach drużyna Budowlanych wprawdzie nabrała wiatru w żagle i wygrała partię do 14, ale w czwartym secie w najważniejszych momentach ponownie dominowały przyjezdne. Dużym problemem łodzianek tego dnia było słabe przyjęcie, nie wykorzystały również dużej liczby wybloków (22). Trener Biernat rotował składem m.in. na pozycji atakującej, jednak Melis Durul zanotowała zaledwie 26% skuteczności, zaś jej zmienniczka Julia Kąkol  33%.

Przypomnijmy, że w Pucharze CEV drużyna Grot Budowlanych Łódź wyeliminowała w 1/8 finału hiszpański CV Gran Canaria. Co więcej, łodzianki odwróciły losy rywalizacji, bowiem po porażce w pierwszym meczu 1:3, we własnej hali wygrały 3:1, a w złotym secie triumfowały 15:9. W rewanżowym spotkaniu Budowlane zagrały równo i bardzo zespołowo. 22 punkty zdobyła Melis Durul, 17 dołożyła Monika Fedusio, 14 Aleksandra Kazała, a 13 Dominika Sobolska-Tarasova. –Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Byłyśmy skupione na grze, zwłaszcza, że przegrałyśmy 1:3 pierwszy mecz. Jestem bardzo dumna z naszego zespołu. Osiągnęłyśmy to, co założyłyśmy przed spotkaniem. Walczyłyśmy o każdą piłkę – powiedziała po tamtym spotkaniu Melis Durul.

Również ekipa VDK Gent Dames w 1/8 finału Pucharu CEV wyeliminowała zespół z Hiszpanii i też nie obyło się bez emocji. W pierwszym meczu bowiem Hiszpanki wygrały 3:2 i zespół z Belgii musiał we własnej hali zagrać na 100% swoich możliwości. Awans do kolejnej rundy VDK Gent przypieczętował wygraną 3:1. Co ciekawe, w rewanżowym spotkaniu motorem napędowym belgijskiej ekipy była środka Julie Smeets, która zdobyła aż 21 punktów. 15 „oczek” dołożyła druga z środkowych – Marlies Janssens, zaś 16 punktów wywalczyła przyjmująca Eline Van Elsen.

Dodajmy, że w składzie zespołu VDK Gent znajdują się jedynie zawodniczki belgijskie. Rywalki Grot Budowlanych to aktualny mistrz Belgii.

Sztab szkoleniowy łódzkiego zespołu ma z pewnością nad czym myśleć przed pierwszym meczem z VDK Gent Dames. Jak dotąd ekipa Budowlanych w europejskich pucharach prezentuje się dobrze i z pewnością kibice polskiego zespołu liczą na to, że ligowa niemoc z niedzielnego meczu nie przełoży się na mecz Pucharu CEV. O tym, jak będzie, przekonamy się we wtorek – 31 stycznia – o godzinie 20:30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę