Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PS: Gheorghe Cretu ma proprowadzić ZAKSĘ w przyszłym sezonie

PS: Gheorghe Cretu ma proprowadzić ZAKSĘ w przyszłym sezonie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Gheorghe Cretu poprowadzi siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla – twierdzi dziennikarz Przeglądu Sportowego Kamil Drąg. Zastąpi Nikolę Grbicia, który zerwał z ZAKSĄ umowę.

Gheorghe Cretu był trenerem Cuprum Lubin, Indykpolu AZS Olsztyn i Asseco Resovii, teraz przed 52-letnim Rumunem najpoważniejsze wyzwanie – poprowadzi triumfatora Ligi Mistrzów Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Jak udało nam się ustalić, Cretu we wtorek był w Kędzierzynie-Koźlu i dogadał się z ZAKSĄ, podpisując roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Informację potwierdziliśmy w kilku źródłach, ale na jej ogłoszenie będziemy zapewne musieli jeszcze trochę poczekać. Podobnie jak na oficjalne komunikaty klubu o nowych zawodnikach ZAKSY. – Na wszystko przyjdzie czas. Najpierw będziemy ogłaszali kto nas opuszcza, a potem pochwalimy się nowymi kontraktami – zapowiedział kilka dni temu prezes wicemistrzów Polski Sebastian Świderski.ZAKSA ma już jednak gotowy skład na kolejny sezon i Cretu finalizując rozmowy w Kędzierzynie-Koźlu doskonale wiedział z jakimi zawodnikami będzie współpracował. Wśród nich są triumfatorzy Ligi Mistrzów, którzy zostają w ZAKSIE: Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Dawid Smith czy Krzysztof Rejno. Do zespołu dołączą – na rozegraniu Marcin Janusz z Trefla Gdańsk, na libero Amerykanin Erik Shoji z Fakieła Nowy Urengoj, na środku Norbert Huber z PGE Skry Bełchatów i na przyjęciu Wojciech Żaliński z Indykpolu AZS Olsztyn.

Drużynę opuszczają liderzy – rozgrywający Benjamin Toniutti (Jastrzębski Węgiel), Paweł Zatorski i Jakub Kochanowski (obaj Asseco Resovia), a także Piotr Łukasik, Dominik Depowski, Rafał Prokopczuk i Mateusz Zawalski. No i oczywiście trener Nikola Grbić, który ze względów rodzinnych zerwał kontrakt w Kędzierzynie-Koźlu i objął posadę trenera Perugii. Włoski klub zapłacił ZAKS-ie odszkodowanie za zerwanie umowy i sprawa została załatwiona polubownie.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę