Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Przyszłość zespołu rosyjskiej Superligi pod znakiem zapytania

Przyszłość zespołu rosyjskiej Superligi pod znakiem zapytania

fot. nova-volleyball.ru

NOWA Nowokujbyszewsk to ostatni zespół minionego sezonu rosyjskiej Superligi siatkarzy. Chociaż oficjalnie nie spadł z ekstraklasy z powodu przerwania rozgrywek, to wciąż nie wiadomo, czy zdoła wystartować w kolejnym sezonie. Wszystko przez problemy sponsora. Chętny na ewentualne wolne miejsce jest już Neftiannik Orienburg.

Siatkarze zespołu NOWA Nowokujbyszewsk z 19 spotkań w rundzie zasadniczej wygrali tylko trzy. Mieli walczyć o utrzymanie w rosyjskiej Superlidze, ale rozgrywki zostały przerwane przez epidemię koronawirusa. Chociaż zgodnie z komunikatem organizatora rozgrywek nikt z ekstraklasy ma nie spaść, przyszłość zespołu z Nowokujbyszewska stanęła pod znakiem zapytania.Wszystko zależy od sponsora drużyny, firmy Nowateka NOWA. Władze regionu są nadal zainteresowane utrzymaniem zespołu w elicie i gotowe do finansowania klubu w takim samym wymiarze jak w poprzednim sezonie. Jednak główny sponsor do dziś nie potwierdził, czy będzie w stanie dalej utrzymywać zespół w ekstraklasie. W zależności od decyzji firmy klub zdecyduje się zgłosić drużynę do rozgrywek lub ją wycofa.

Jak informują rosyjskie media chętny do zajęcia wolnego miejsca jest klub Neftiannik Orienburg, który zajął drugiej miejsce w rozgrywkach „wyższej ligi A”, odpowiednika polskiej I ligi. Rozgrywki na tym poziomie wygrał Transgaz Stawropol, który ma zapewnione miejsce w Superlidze w przyszłym sezonie. NOWA Nowokujbyszewsk wróciła po przerwie do ekstraklasy w 2015 roku. Najlepszym osiągnięciem klubu w historii jest 7. miejsce zdobyte w sezonie 2004/2005.

źródło: inf. własna, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę