Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Przyszłoroczne ME siatkarek rozpoczną się 15 sierpnia, siatkarzy 28 sierpnia

Przyszłoroczne ME siatkarek rozpoczną się 15 sierpnia, siatkarzy 28 sierpnia

fot. CEV

Europejska Federacja Piłki Siatkowej (CEV) podała daty rozegrania przyszłorocznych mistrzostw Europy siatkarek. Turniej rozpocznie się 15 sierpnia, a zakończy 3 września. Gospodarzami będą Belgia, Włochy, Estonia oraz Niemcy.

Udział w turnieju zagwarantowane mają reprezentacje gospodarzy, a także osiem najwyżej sklasyfikowanych zespołów ostatnich mistrzostw Europy. Wśród nich znajduje się Polska, która zakończyła minione rozgrywki na piątym miejscu, a także Serbia, Turcja, Holandia, Rosja, Szwecja, Francja i Bułgaria.Wciąż nie wiadomo, czy Rosjanki zostaną dopuszczone do rywalizacji w związku z toczącą się wojną na Ukrainie. Obecnie ich reprezentacja jest zawieszona i nie wystąpi podczas rozpoczynających się 23 września mistrzostwach świata.

Stawkę ekip, które w przyszłym roku powalczą o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu, uzupełniło 12 z kwalifikacji. Są to Chorwacja, Rumunia, Czechy, Finlandia, Ukraina, Węgry, Słowenia, Azerbejdżan, Słowacja, Hiszpania, Bośnia i Hercegowina oraz Grecja. Tytułu będą bronić Włoszki, które rok temu w Belgradzie pokonały Serbki 3:1.

Turniej mężczyzn potrwa od 28 sierpnia do 15 września. Nie podano jeszcze, w jakich państwach zostanie rozegrany. Wiadomo jedynie, że jednym z gospodarzy będą Włosi, a półfinały i mecze o medale odbędą się w Bolonii.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę