Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przyjmująca żegna się z Wrocławiem

Przyjmująca żegna się z Wrocławiem

fot. Michał Szymański

W sezonie 2023/2024 TAURON Ligi Barbara Cembrzyńska nie będzie reprezentować barw #VolleyWrocław. 26-letnia przyjmująca dołączyła do zespołu Michala Maška w grudniu, a jej transfer był odpowiedzią na kontuzje skrzydłowych wrocławskiej ekipy. 

Barbara Cembrzyńska wróciła do Polski po kilkumiesięcznej przygodzie z siatkówką w Katarze. Leworęczna przyjmująca zastąpiła podczas treningów kontuzjowaną Aleksandrę Gromadowską i od razu po kilku dniach spędzonych z zespołem zadebiutowała w sezonie 2022/2023 w wyjazdowym meczu z Grotem Budowlanymi Łódź.

Cembrzyńska pozostawała zmienniczką pary skrzydłowych, na którą trener Mašek stawiał w pierwszej kolejności: duetu Bączyńska-Bidias. Zawodniczka pojawiła się w sumie w 10 meczach i zdołała zdobyć w nich 6 punktów.

O swojej przygodzie w #VolleyWrocław przyjmująca mówi tak: – Na początek chciałabym z całego serca podziękować za możliwość powrotu do tego pięknego miasta jakim jest Wrocław. Gdyby ktoś rok temu powiedział mi, że w grudniu znów wystąpię w biało-zielonych barwach, raczej potraktowałabym to jako dobry żart, a jednak – stało się. Chwilowo musiałam zmienić swoje priorytety i wrzucić szósty bieg, by móc jak najlepiej zaprezentować się na tle drużyny, która wiele miesięcy wcześniej była na etapie zgrywania się i ogrywania. Ze swojej strony śmiało mogę powiedzieć, że przepracowałam ostatnie miesiące na 200% i w miejscu, w którym zaczynała się moja przygoda z profesjonalną siatkówką, zamykam dziś pewien etap w moim życiu, spełniona i szczęśliwa. Dziękuję za szansę, poświęcony czas na treningach i piękną przygodę. Do zobaczenia!

Odejście Barbary Cembrzyńskiej skomentował również prezes klubu, Jacek Grabowski: Basia dołączyła do naszego zespołu w trudnym momencie, bo po kontuzjach Oli Gromadowskiej i Melissy Evans. Zadanie miała niełatwe, ale wywiązała się z niego znakomicie, jak tylko Basia potrafi. Dziękujemy ci za to, że podjęłaś rękawicę. Teraz życzymy ci powodzenia w Twoich dalszych planach, a wiem, że masz ich naprawdę dużo. We Wrocławiu będziemy miło cię wspominać.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2023/2024

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved