Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Przygotowania do ME M: Czesi dwukrotnie ulegli Turkom

Przygotowania do ME M: Czesi dwukrotnie ulegli Turkom

Męska reprezentacja Czech przygotowuje się do udziału w mistrzostwach Europy. Nasi południowi sąsiedzi polecieli do Stambułu, gdzie dwukrotnie zmierzyli się z reprezentacją Turcji. W obu meczach towarzyskich górą byli gospodarze.

W pierwszym spotkaniu turecki zespół wygrał 3:0, rozegrano również dwa dodatkowe sety, w tym jeden w formie tie-breaka. – Brakuje nam umiejętności wywierania ciągłej presji lub przynajmniej gry bez własnych błędów, nie prowadzi to do zwycięstwa z takimi przeciwnikami – powiedział po pierwszym meczu Jiří Novák, trener czeskiej drużyny.

W drugim meczu Czesi urwali rywalom jedną partię, a także wygrali dodatkowego seta 15:11. Mimo to Jiří Novák zwracał uwagę na nierówną grę swojego zespołu. – Czasem graliśmy fantastycznie, ale czasem popełnialiśmy proste błędy. To już druga porażka i musimy się dobrze dostroić przed mistrzostwami Europy.

Reprezentacja Czech rozpocznie rywalizację na ME w grupie B, a ich rywalami będą zespoły Włoch, Białorusi, Czarnogóry, Bułgarii i Słowenii.

Turcja – Czechy 3:0
(25:21, 25:21, 25:18)
dodatkowe sety – 21:25, 15:10

Turcja – Czechy 3:1
(22:25, 25:16, 25:20, 25:21)
dodatkowy set – 11:15

źródło: cvf.cz, inf. własna