Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przygotowania Bułgarii, Meksyku i USA do mistrzostw świata

Przygotowania Bułgarii, Meksyku i USA do mistrzostw świata

fot. FIVB

Co słychać u grupowych rywali Polski w rozpoczynających się za półtora tygodnia mistrzostwach świata siatkarzy? Bułgaria przegrała z Serbią, Meksyk zawiódł z Pucharze Panamerykańskim, a Stany Zjednoczone w ostatnim sprawdzianie zmierzą się z Włochami.

26 sierpnia rozpoczną się mistrzostwa świata siatkarzy. Broniąca złotego medalu Polska zagra w grupie z Bułgarią, Meksykiem i USA. Biało-czerwoni przed pierwszym spotkaniem w siatkarskim mundialu rozegrają jeszcze cztery mecze: trzy w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera oraz sparing. W rozpoczynającym się w czwartek turnieju w Krakowie rywalami Polaków będą kolejno: Iran, Argentyna i Serbia.Po tych spotkaniach nasza drużyna przeniesie się do Katowic, gdzie 23 sierpnia jeszcze raz zagra towarzysko z Argentyną. Trzy dni później – o godzinie 20:30 – Polacy zmierzą się z Bułgarami w pierwszym meczu w mistrzostwach.

Bułgaria

Bułgarzy przygotowywali się do mundialu w swoim ośrodku w Samokowie, a dyspozycję sprawdzili w dwóch meczach z Seriami, które rozegrali w Vozdovacu. Pierwszy przegrali 0:5, w drugim zremisowali 2:2. Mimo to trener Nikołaj Żeliazkow był zadowolony. – W wielu elementach byliśmy lepsi, dlatego jest we mnie dużo optymizmu – można przeczytać w komunikacie na oficjalnej stronie federacji. Do drużyny wrócił Cwetan Sokołow, nie grający w Lidze Narodów, a skuteczni byli dwaj młodzi skrzydłowi: Asparuch Asparuchow (19 pkt. w pierwszym spotkaniu) i Aleksandar Nikołow (18 pkt. w drugim). Kłopoty ze zdrowiem ma doświadczony skrzydłowy Todor Skrimow. Przed mistrzostwami Bułgaria ma w planie wspólne treningi i dwa sparingi z Kanadą.

Meksyk

Dla reprezentacji Meksyku najważniejszym testem przed mundialem w Polsce i Słowenii był Puchar Panamerykański, rozgrywany w kanadyjskim mieście Gatineau. Najsilniejsze kraje – USA, Brazylia – wysłały tam głębokie rezerwy, podobnie jak gospodarze. Meksykanie zajęli dopiero szóste miejsce, pokonując w grupie Kanadę (3:2), Brazylię 3:1 i przegrywając z Portoryko (2:3). W ćwierćfinale ulegli Chile (2:3), a w rywalizacji o miejsca 5-8 zwyciężyli Dominikanę (3:1) i ulegli Portoryko (1:3). W reprezentacji brakuje najbardziej znanego zawodnika – rozgrywającego Pedro Rangela, znanego m.in. z występów w CSM Arcadii Galati czy Turcoing Lille, za co krytykowany jest w mediach trener Jorge Miguel Azair.

Stany Zjednoczone

Amerykanie po zajęciu drugiego miejsca w Lidze Narodów do mistrzostw świata przygotowywali się w swoim kraju. Do drużyny dołączył jej lider w ostatnich latach – Matthew Anderson, dla którego będzie to już 14 sezon w kadrze narodowej. Podopieczni Johna Sparrowa od finału VNL, w którym ulegli Francji 2:3, nie rozgrywali meczów towarzyskich. Reprezentacja B wystąpiła w Pucharze Panamerykańskim, zajmując trzecie miejsce. Najskuteczniejszym graczem był Jake Hanes, występujący w BBTS-ie Bielsko-Biała, beniaminku PlusLigi. W mistrzostwach świata go jednak zabraknie. W weekend Amerykanie zagrają w turnieju DHL w Cuneo, gdzie ich przeciwnikami będą Włosi i Japończycy.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę