Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Przerwa w grze brazylijskiej siatkarki

Przerwa w grze brazylijskiej siatkarki

fot. fivb-org

Pojawiły się ciekawe doniesienia na temat przyszłości nadziei brazylijskiej siatkówki Julii Bergmann. Okazuje się, że na razie nie jest ona związana z zawodowym graniem, przynajmniej na poziomie klubowym. Zawodniczka, która dotąd występowała w amerykańskiej lidze akademickiej, po zakończeniu edukacji na uczelni w Atlancie postanowiła bowiem zrobić sobie przerwę.

Julia Bergmann była wyróżniającą się zawodniczką reprezentacji Brazylii podczas tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów,  którą wraz z koleżankami zakończyła na drugim stopniu podium. Zdobyła dla Canarinhos w sumie 139 punktów, z czego 121 w ataku, 11 blokiem, a 7 w polu serwisowym. Karierę klubową rozwijała do tej pory w amerykańskiej lidze NCAA,  gdzie od 2018 roku występowała w barwach zespołu akademickiego Georgia Institute of Technology z Atlanty. Po zakończeniu edukacji i gry w uczelnianym zespole okazuje się, że postanowiła zrobić sobie przerwę od profesjonalnej siatkówki.Utalentowana 21-letnia przyjmująca mimo otrzymania wielu ofert od drużyn z różnych krajów, nie zdecydowała się na wybór nowego pracodawcy. Odrzuciła wszystkie propozycje, które do niej spłynęły – z Brazylii oraz Europy, głównie z włoskich i tureckich zespołów. Wiele wskazuje na to, że na razie zamierza skupić się jedynie na karierze reprezentacyjnej i wznowi grę w 2023 roku podczas kolejnej edycji Ligi Narodów.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę