Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ: Zacięty sparing Bułgarów i Kanadyjczyków

Przed MŚ: Zacięty sparing Bułgarów i Kanadyjczyków

fot. FIVB

W swoim przedostatnim teście przed mistrzostwami świata siatkarze reprezentacji Bułgarii w Sofii pokonali w tie-breaku Kanadyjczyków. Piąty set zakończył się walką na przewagi. Bułgarzy w fazie grupowej będą rywalami biało-czerwonych.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios, ale w miarę upływu czasu to Bułgarzy zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Po ataku Martina Atanasowa i bloku objęli prowadzenie 16:13. „Czapa” Jacksona Howe pozwoliła Kanadyjczykom na moment wrócić do gry, ale im bliżej końca premierowej odsłony, tym gospodarze grali coraz pewniej. Prowadzili już 24:21, ale pozwolili rywalom doprowadzić do batalii na przewagi. W niej zbicie Riley’a Barnsa i blok przechyliły szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych (27:25).W drugim secie goście poszli za ciosem, a dzięki trudnym serwisom objęli prowadzenie 12:10, ale po błędzie w ataku Ryana Sclatera wynik się wyrównał. Udane zagrania Cwetana Sokołowa sprawiły, że do głosu zaczęli dochodzić Bułgarzy. Po szczelnym bloku wygrywali oni już 18:15. W kolejnych akcjach skutecznie na siatce grali Aleksander Nikołow i Sokołow, a gospodarze już nie roztrwonili przewagi, triumfując 25:21.

Od początku trzeciej partii obie drużyny szły łeb w łeb. Dopiero Sclater na spółkę z Howe dali prowadzenie Kanadyjczykom (14:11). Mimo że dwoił się i troił Sokołow i Nikołow, to Bułgarzy nie mogli wrócić do gry (17:19). W końcówce przytrafiły im się błędy, a blok przypieczętował sukces siatkarzy z Ameryki Północnej w tej części spotkania (25:22).

W czwartej odsłonie sygnał do ataku Bułgarom dał Sokołow, a z każdą kolejną akcją powiększali oni swoje prowadzenie. Asy serwisowe Swetosława Gotsewa i Aleksa Grozdanowa powodowały, że Kanadyjczycy byli coraz bardziej bezradni (13:5). Nadziewali się na blok rywali, a do gry po stronie gospodarzy włączył się Todor Skrimow. Europejczycy kontrolowali wynik. W końcówce udane zagrania dołożył Sokołow, a nierówna walka zakończyła się wygraną Bułgarów (25:13).

W tie-breaku duet Sokołow/Skrimow wyprowadził Europejczyków na prowadzenie 6:3. Chwilę później dołożyli oni blok i wygrywali już 9:5. Wydawało się, że kontrolują wynik. Prowadzili jeszcze 14:11, ale dzięki blokowi Kanadyjczycy doprowadzili do batalii na przewagi. W niej po błędzie Erica Loeppky’ego gospodarze triumfowali 19:17.

Bułgaria – Kanada 3:2
(25:27, 25:21, 22:25, 25:13, 19:17)

Składy zespołów
Bułgaria: Seganow, Sokołow, Atanasow, Nikołow, Gotsew, Grozdanow, Iwanow (libero) oraz Chawdarow, Asparuchow,  Skrimow
Kanada: Epp, Sclater, Barnes, Loeppky, Szwarc, Howe, Pereira (libero) oraz Walsh, Hofer, Koppers, Van Berkel

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę