Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ: Włoszki rozbiły Serbki

Przed MŚ: Włoszki rozbiły Serbki

fot. FIVB

W Neapolu zakończył się towarzyski turniej z udziałem czterech zespołów. W ostatnim dniu rywalizacji Włoszki pokonały bez straty seta Serbki, a trochę walki było jedynie w drugiej odsłonie. Był to ostatni poważny sprawdzian obu ekip przed mistrzostwami świata.   

Przed mistrzostwami świata w dobrej formie są Włoszki, które zajęły drugie miejsce w towarzyskim turnieju rozgrywanym w Neapolu. Uległy jedynie Turczynkom, a wygrały nie tylko z biało-czerwonymi, ale również z Serbkami. Wygrana z podopiecznymi Daniele Santarelliego przyszła im zaskakująco gładko.Jedynie w drugiej partii było trochę walki. W pozostałych dwóch podopieczne Davide Mazzantiego dominowały na boisku. Na uwagę zasługuje fakt, że wcale ich zdecydowaną liderką nie była Paola Egonu. Wprawdzie zdobyła ona 15 oczek, ale dwucyfrową zdobycz osiągnęły także Anna Danesi i Caterina Bosetti. Wśród pokonanych wyróżniła się Tijana Bosković, która zgromadziła na koncie 12 punktów, ale zabrakło jej wsparcia wśród koleżanek, aby wicemistrzynie Europy mogły podjąć bardziej wyrównaną walkę z gospodyniami turnieju.

Był to ostatni ważny sprawdzian obu zespołów przed mistrzostwami świata. Te rozpoczną się już 23 września, a ich współorganizatorami będą Polska oraz Holandia. Serbki będą broniły mistrzowskiego tytułu wywalczonego przed czterema laty w Japonii. Wówczas w finale wykazały wyższość właśnie nad Włoszkami.

Włochy – Serbia 3:0
(25:14, 25:22, 25:18)

Składy zespołów
Włochy: Danesi (12), Egonu (15), Bosetti (13), Chirichella (6), Orro (2), Sylla (8), De Gennaro (libero) oraz Lubian (1)
Serbia: Żivković (1), Mihajlović (3), Popović (4), Bosković (12), Milenković, Stevanović( 3), Pusić (libero) oraz Busa (6), Lazović, Lozo (6), Bjelica, Jegdić

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę