Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ: Włoszki lepsze od Francuzek

Przed MŚ: Włoszki lepsze od Francuzek

fot. FIVB

W niedzielę pierwszy z dwóch sparingów rozegrały Włoszki z Francuzkami. Mistrzynie Europy triumfowały 3:0, a także w dwóch dodatkowych setach. Trójkolorowe szansę na rewanż będą miały już we wtorek.

Poszczególne żeńskie reprezentacje przygotowują się do mistrzostw świata. Włoszki mają za sobą już sparingi z Bułgarkami, a teraz nadszedł czas na konfrontacje towarzyskie z siatkarkami z Francji. W pierwszym meczu gospodynie wygrały 3:0.Szczególnie dwa pierwsze sety miały pod kontrolą, nie pozwalając w nich trójkolorowym dobrnąć do granicy 20 oczek. Najwięcej walki było w trzeciej partii, która rozstrzygnęła się dopiero po batalii na przewagi na korzyść zawodniczek z Italii. Następnie obie drużyny zagrały jeszcze dwa sety, w których również lepsze okazały się podopieczne Davide Mazzantiego, triumfując odpowiednio 25:20 oraz 25:9. W spotkaniu tym nie zagrała Elena Pietrini, która ma problemy zdrowotne. Tradycyjnie już liderką Włoszek była Paola Egonu, która zapisała na swoim koncie 23 oczka. Z kolei 12 punktów dołożyła Miryam Sylla, natomiast po drugiej stronie siatki żadna z zawodniczek nie osiągnęła dwucyfrowej zdobyczy.

Siatkarki z Francji nadal przebywają we Włoszech. We wtorek 6 września w Val di Fiemme obie drużyny rozegrają kolejny mecz kontrolny.

Włochy – Francja 5:0
(25:18, 25:19, 30:28, 25:20, 25:9)

Składy zespołów
Włochy: Orro (4), Chirichella (9), Sylla (12), Egonu (23), Danesi (7), C. Bosetti (9), De Gennaro (libero) oraz Lubian (1), Gennari (1), Malinov
Francja: Respaut (1), Cazaute (7), Oling (4), Diouf (5), Rotar (8), Bauer (5), Giardino (libero) oraz Stojilkovic, Sylves (5), Ielouga (2), Ratahiry (5), Ibah (2)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę