Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ: Kanadyjczycy po raz drugi przegrali z Bułgarami

Przed MŚ: Kanadyjczycy po raz drugi przegrali z Bułgarami

W ostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata reprezentacja Kanady przegrała w Sofii w czterech setach z Bułgarią. Wcześniej gospodarze również wygrali z ekipą klonowego liścia, ale po tie-breaku.

W mecz lepiej weszli Kanadyjczycy, którzy po akcji Ryana Sclatera objęli prowadzenie 6:4. Z każdą kolejną akcją ich przewaga robiła się coraz wyraźniejsza. Po ataku Nicolasa Hoaga wygrywali już 16:9. As serwisowy Todora Skrimowa pozwolił Bułgarom zniwelować nieco straty, ale w kolejnych minutach nadziewali się na blok rywali, a ci kontrolowali boiskowe wydarzenia (22:16). Ostatecznie po zbiciu Hoaga premierowa odsłona padła łupem gości 25:18.

As serwisowy Artura Szwarca dał im prowadzenie na początku drugiego seta (4:2). Bułgarzy jednak szybko wyrównali, a dzięki Skrimowowi to oni zaczęli zyskiwać niewielką przewagę (12:10). Kanadyjczycy nie rezygnowali z walki, depcząc po piętach rywalom. Dopiero as serwisowy Aleksandra Nikołowa spowodował, że gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę na boisku (19:16). W końcówce to oni prezentowali się znacznie lepiej, a pomyłka w ataku Szwarca zakończyła rywalizację w tej części spotkania (25:18).

Trzeci set lepiej zaczął się dla Kanadyjczyków, którzy po bloku odskoczyli od rywali na 7:5. Chwilę później wygrywali już 12:7, ale Stefan Chawdarow na spółkę z Asparuhem Asparuhowem poderwali do walki Bułgarów (14:16). Przy zagrywce Denisa Karjagina wrócili oni do gry (20:20), a w końcówce prezentowali się znacznie lepiej niż rywale. Punktowa zagrywka Asparuhowa dała im zwycięstwo 25:21.

Od mocnego uderzenia czwartą odsłonę rozpoczęli przyjezdni, którzy prowadzili 5:1, a następnie 8:3. Pojedyncze udane serwisy czy bloki nie były w stanie poderwać Bułgarów do walki. Kanadyjczycy wygrywali jeszcze 18:14, ale Martin Atanasow poderwał do walki gospodarzy. Ci po błędzie Brandona Koppersa zbliżyli się na 19:20. W końcówce nie brakowało emocji, a rozstrzygnąć ją musiała batalia na przewagi. W niej Karjagin dał zwycięstwo Europejczykom (26:24).

Bułgaria – Kanada 3:1
(18:25, 25:18, 25:21, 26:24)

Bułgaria: Seganow, Sokołow, Nikołow, Grozdanow, Skrimow, Kolew, Iwanow W. (libero) oraz Asparuhow, Karjagin, Atanasow, Chawdarow, Dimitrow, Iwanow S.
Kanada: Epp, Howe, Szwarc, Loeppky, Hoag, Sclater, Hofer (libero) oraz Walsh, Van Berkel, Koppers

źródło: inf. własna, sportal.bg