Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ: Francuzki rozgromione przez reprezentację Włoch

Przed MŚ: Francuzki rozgromione przez reprezentację Włoch

fot. FIVB

Przygotowujące się do mistrzostw świata siatkarki reprezentacji Włoch po raz drugi w sparingu pokonały zawodniczki z Francji. W żadnym z setów podopieczne Davide Mazzantiego nie pozwoliły rywalkom na dobrnięcie chociażby do granicy 20 punktów.

W dobrej formie przed mistrzostwami świata są włoskie siatkarki, które w kolejnym sparingu przed docelową imprezą tego roku pokonały gładko Francuzki w trzech setach. W żadnym z nich przewaga podopiecznych Davide Mazzantiego nie podlegała dyskusji. Mimo że tym razem nie zagrały między innymi Paola Egonu i Caterina Bosetti, to i tak mistrzynie Europy dominowały na boisku.Tym razem ich liderką była Sylvia Nvakalor, która zapisała na swoim koncie 13 punktów, ale inne zawodniczki również miały solidny udział w tej wygranej. Po drugiej stronie siatki żadna z siatkarek nie osiągnęła dwucyfrowej zdobyczy.

Był to jeden z ostatnich sprawdzianów formy przed mistrzostwami świata dla obu drużyn. Włoszki jeszcze w Neapolu rozegrają towarzyski turniej z udziałem Turczynek, Serbek i Polek, a następnie wszystkie drużyny będą koncentrowały się już na czempionacie globu.

Włochy – Francja 3:0
(25:17, 25:14, 25:13)

Składy zespołów:
Włochy: Orro (2), Chirichella (6), Sylla (9), Nwakalor (13), Danesi (8), Gennari (6), De Gennaro (libero) oraz Lubian (1), Malinov (1), Fersino (libero) i Degradi (6)
Francja: Stojilkovic, Cazaute (7), Sylves (2), Rotar (8), Haewegene (3), Bauer (1), Giardino (libero) oraz Ratahiry (2), Respaut, Diouf, Oling (3) i Eleouga (2)

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę