Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Przed ME: Czesi zagrali sparingowo z Serbią

Przed ME: Czesi zagrali sparingowo z Serbią

Reprezentacja Czech zmierzyła się sparingowo z Serbią w ramach przygotowań do mistrzostw Europy. W obu spotkaniach wygrali Serbowie, chociaż w pierwszym meczu potrzebowali do tego pięciu setów. W drugim meczu siatkarze z Serbii triumfowali 3:0, więc rozegrano jeszcze dodatkowego seta. W nim również wygrali zawodnicy z Bałkanów.

Prawdopodobnie nie zastosowaliśmy się do wskazówek taktycznych, co prawdopodobnie kosztowało nas lepszy wynik – powiedział po pierwszym spotkaniu przyjmujący Jan Galabov.

To dla nas doskonały sprawdzian przeciwko drużynie z TOP 6-8 – dodał trener Jiří Novák. – Nadal będziemy próbować ulepszyć pewne rzeczy przed ME, także w taktyce. Omówimy mecz i porozmawiamy o gotowości na mistrzostwa.

Serbia – Czechy 3:2
(24:26, 25:17, 19:25, 25:22, 15:11)

Graliśmy przeciwko czołowej drużynie – podkreślił rozgrywający Jakub Janouch. – Trudno było mi się wczuć w mecz. Gospodarze wywarli na nas presję swoim serwisem. To zdecydowało.

Do 19:19 w pierwszych dwóch setach udało nam się grać w miarę wyrównanie – zwrócił uwagę Jiří Novák, szkoleniowiec Czech. – W trzecim secie chłopcy z ławki nie poradzili sobie z presją.

Serbia – Czechy 3:0
(25:21, 25:20, 25:16)
dodatkowy set 25:20

źródło: cvf.cz, inf. własna