Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci siatkarki

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci siatkarki

fot. IMAGO / LiveMedia/ Nicholas Russox/

Minęło pół roku od śmierci Julii Itumy, która wypadła z okna hotelowego w Stambule. Turecka prokuratura, która prowadziła w tej sprawie dochodzenie, umorzyła śledztwo orzekając samobójstwo siatkarki bez udziału osób trzecich. 

 

Cały zbadany materiał wykazał według prokuratury tureckiej, że Ituma cierpiała na załamanie nerwowe i na krótko przed śmiercią  opublikowała post w social mediach będący swoistym pożegnaniem.

Na nagraniach wideo na korytarzu hotelowym widać Itumę idącą powoli przed swoim pokojem, pochyloną, z później siedzącą na podłodze pod ścianą i czekającą z głową opartą na kolanach. Z protokołu sekcji zwłok wynika, że ​​śmierć Itumy nastąpiła na skutek urazów ciała, krwotoku mózgowego, złamań miednicy oraz krwotoku wewnętrznego na skutek urazu narządów wewnętrznych.

W raporcie podkreślono, że Iulia popełniła samobójstwo, „rzucając się z pokoju hotelowego”. Prokuratura zdecydowała się nie kontynuować sprawy, stwierdzając, że nie ma konkretnych, ostatecznych i przekonujących dowodów na to, że ktokolwiek inny wyrządził Itumie krzywdę, nakłonił ją do samobójstwa, pomógł lub wzmocnił jej decyzję o samobójstwie.

 

ZA WCZEŚNIE

Julia Ituma urodziła się w 2004 roku w Mediolanie w nigeryjskiej rodzinie. W siatkówkę zaczęła grać w wieku 11 lat. Jej idolem i wzorem do naśladowania był kubański środkowy, Robertlandy Simon. Przez trzy lata grała w Club Italia, a obecny sezon był pierwszym, w którym wypłynęła na szerokie siatkarskie wody, dostając szansę gry w czołowym klubie włoskiej Serie A. Wróżono jej świetlaną przyszłość. Przez wielu siatkarskich ekspertów była uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia na świecie.

Młoda siatkarka z dobrej strony pokazywała się już także na międzynarodowej arenie. W 2018 roku poprowadziła Italię do wicemistrzostwa świata do lat 18, a następnie z kadrą narodową wygrała EYOF oraz mistrzostwa Europy do lat 19, w których została wyróżniona tytułem MVP.

 

 

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych

800 70 2222
CAŁODOBOWY
Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym

 

800 12 12 12
CAŁODOBOWY
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

116 111
CAŁODOBOWY
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

116 123
CAŁODOBOWY
Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych

112
Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia

 

Inne numery telefonów pomocowych znajdziesz na:

  • https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/
  • https://zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe
  • http://www.pokonackryzys.pl/

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved