Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Projekt Warszawa znów lepszy od Ślepska Suwałki

Projekt Warszawa znów lepszy od Ślepska Suwałki

fot. Projekt Warszawa

Zespoły z Warszawy i Suwałk rozegrały kolejny mecz kontrolny. W pierwszym sparingu warszawianie triumfowali 3:0, przegrywając dodatkowego seta. W drugim nie stracili już ani jednej z czterech rozgranych partii. 

Na początku premierowej odsłony Projekt Warszawa prowadził 8:6, potem wyraźnie przejął inicjatywę (16:10) i nawet w końcówce miał kilka oczek więcej na swoim koncie (21:16). Podopiecznym Andrzeja Kowala udało się jednak doprowadzić do walki na przewagi, ale w niej musieli uznać wyższość rywali. Druga odsłona od początku była wyrównana, minimalną przewagę (16:15) mieli siatkarze z Suwałk, a w końcówce prowadzili nawet dwoma oczkami. Ponownie set rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi i ponownie lepiej poradzili sobie gracze stołecznej ekipy (33:31).Trzecia odsłona rozpoczęła się po myśli gospodarzy (8:6), ale nie byli oni w stanie zbytnio odskoczyć (16:15). Udało im się to dopiero w końcówce (21:17). Tym razem podopieczni Andrei Anastasiego nie wypuścili już tego z rąk, pewnie wygrywając 25:21. Podobny przebieg miała również dodatkowa partia, w niej od początku przewagę miał Projekt Warszawa, który nie pozwolił rozpędzić się przyjezdnym z Suwałk.

Na przestrzeni całego spotkania warszawianie lepiej radzili sobie w ataku, kończąc 58% swoich akcji. Rzadziej od rywali mylili się w polu zagrywki, ale postawili jedynie 4 bloki. Liderem z 13 oczkami na swoim koncie był Michał Superlak. Atakujący pojawił się na boisku w trzecim secie. Pierwsze dwa rozegrał Dusan Petković, zdobywca 10 punktów.

Ślepsk Suwałki atakował na poziomie 47%, ale całkiem dobrze poradził sobie w bloku, 10 razy zatrzymując ataki rywali. 13 punktów zdobył Piotr Łukasik, 12 dołożył Bartłomiej Bołądź, 11 natomiast drugi z atakujących, Jakub Ziobrowski. Warto jednak podkreślić, że zespół prowadzony przez Andrzeja Kowala popełnił aż 24 błędy w polu zagrywki. Na parkiecie po raz pierwszy pojawił się też podstawowy rozgrywający Ślepska, Joshua Tuaniga, który dopiero wczoraj dołączył do drużyny.

Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki 4:0
(28:26, 33:31, 25:21, 25:22)

Składy zespołów:
Projekt: Kowalczyk (8), Kwolek (5), Wrona (7), Blankenau (4), Petković (10), Grobelny (8), Jaglarski (libero) oraz Gałązka (5), Superlak (12), Janikowski (7) i Fornal (9)
Ślepsk: Łukasik (13), MAkowski (2), Klinkenberg (6), Bołądź (12), Takvam (6), Sapiński (2), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski (5), Smoliński (6), Tuaniga, Rudzewicz (1), Buchowski (6) i Filipowicz (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę