Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Projekt Warszawa znów lepszy od Ślepska Suwałki

Projekt Warszawa znów lepszy od Ślepska Suwałki

Zespoły z Warszawy i Suwałk rozegrały kolejny mecz kontrolny. W pierwszym sparingu warszawianie triumfowali 3:0, przegrywając dodatkowego seta. W drugim nie stracili już ani jednej z czterech rozgranych partii.

Na początku premierowej odsłony Projekt Warszawa prowadził 8:6, potem wyraźnie przejął inicjatywę (16:10) i nawet w końcówce miał kilka oczek więcej na swoim koncie (21:16). Podopiecznym Andrzeja Kowala udało się jednak doprowadzić do walki na przewagi, ale w niej musieli uznać wyższość rywali. Druga odsłona od początku była wyrównana, minimalną przewagę (16:15) mieli siatkarze z Suwałk, a w końcówce prowadzili nawet dwoma oczkami. Ponownie set rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi i ponownie lepiej poradzili sobie gracze stołecznej ekipy (33:31).

Trzecia odsłona rozpoczęła się po myśli gospodarzy (8:6), ale nie byli oni w stanie zbytnio odskoczyć (16:15). Udało im się to dopiero w końcówce (21:17). Tym razem podopieczni Andrei Anastasiego nie wypuścili już tego z rąk, pewnie wygrywając 25:21. Podobny przebieg miała również dodatkowa partia, w niej od początku przewagę miał Projekt Warszawa, który nie pozwolił rozpędzić się przyjezdnym z Suwałk.

Na przestrzeni całego spotkania warszawianie lepiej radzili sobie w ataku, kończąc 58% swoich akcji. Rzadziej od rywali mylili się w polu zagrywki, ale postawili jedynie 4 bloki. Liderem z 13 oczkami na swoim koncie był Michał Superlak. Atakujący pojawił się na boisku w trzecim secie. Pierwsze dwa rozegrał Dusan Petković, zdobywca 10 punktów.

Ślepsk Suwałki atakował na poziomie 47%, ale całkiem dobrze poradził sobie w bloku, 10 razy zatrzymując ataki rywali. 13 punktów zdobył Piotr Łukasik, 12 dołożył Bartłomiej Bołądź, 11 natomiast drugi z atakujących, Jakub Ziobrowski. Warto jednak podkreślić, że zespół prowadzony przez Andrzeja Kowala popełnił aż 24 błędy w polu zagrywki. Na parkiecie po raz pierwszy pojawił się też podstawowy rozgrywający Ślepska, Joshua Tuaniga, który dopiero wczoraj dołączył do drużyny.

Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki 4:0
(28:26, 33:31, 25:21, 25:22)

Projekt: Kowalczyk (8), Kwolek (5), Wrona (7), Blankenau (4), Petković (10), Grobelny (8), Jaglarski (libero) oraz Gałązka (5), Superlak (12), Janikowski (7) i Fornal (9)
Ślepsk: Łukasik (13), MAkowski (2), Klinkenberg (6), Bołądź (12), Takvam (6), Sapiński (2), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski (5), Smoliński (6), Tuaniga, Rudzewicz (1), Buchowski (6) i Filipowicz (libero)