Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup M: Pewne zwycięstwo Projektu Warszawa

Challenge Cup M: Pewne zwycięstwo Projektu Warszawa

Projekt Warszawa rozpoczął rywalizację w Pucharze Challenge od zwycięstwa nad słoweńskim Calcit Kamnik. Mecz zakończył się w trzech setach, a gospodarze tylko w drugiej odsłonie nawiązali walkę z warszawską drużyną.

Warszawianie od pierwszych piłek narzucili swój rytm gry i pewnie wykorzystywali swoje akcje. Sytuacyjne ataki raz po raz kończył Kevin Tillie, a po ataku Artura Szalpuka było już 12:9. Dobra gra w polu serwisowym przekładała się na grę blokiem. Dodatkowo pewnie wykorzystywane kontry spowodowały, że kilka minut później pierwszy set zakończył się z przewagą jedenastu punktów dla Projektu Warszawa.

MOMENT WYRÓWNANEJ RYWALIZACJI

Druga odsłona zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla zawodników ekipy gospodarzy (7:4). Ciężar gry na swoje barki po warszawskiej stronie siatki brał Artur Szalpuk, jednak w kolejnych fragmentach prowadzenie gospodarzy pozostawało niezmienne (12:9). Podopieczni Piotra Grabana wytrzymali napór rywali, dobrze w przyjęciu radził sobie Jędrzej Gruszczyński, a kilka chwil później na tablicy wyników pojawił się remis (14:14). Między zespołami nawiązała się wyrównana walka. Z pola zagrywki punktował Linus Weber. W końcówce warszawianie nie tracili koncentracji i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

POSTAWIONA KROPKA NAD „I”

W trzecim secie zawodnicy Projektu Warszawa ponownie od pierwszych piłek narzucili swój rytm gry. Choć tym razem zdobywanie punktów nie było już tak łatwe, to raz po raz ze środka siatki punktował Yurii Semeniuk. Podopieczni Piotra Grabana utrzymali koncentrację do końca i z wysoką przewagą wygrali seta oraz cały mecz.

Calcit Kamnik – Projekt Warszawa 0:3
(14:25, 23:25, 17:25)

Składy zespołów
Calcit Kamnik: Planinsić, Nikolic (10), Okroglic (2), Bosnjak (6), Brunet Llanes (6), Pavlović (5), Kosenina (libero) oraz Vinković (7), Lazar, Bakonji
Projekt Warszawa: Firlej (3), Tillie (9), Wrona (8), Bołądź (6), Semeniuk (5), Szalpuk (16), Wojtaszek (libero) oraz Gruszczyński (libero), Kowalczyk (4), Stępień, Grobelny (1)