Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Projekt Warszawa najlepszy w Turnieju Legend

Projekt Warszawa najlepszy w Turnieju Legend

fot. Projekt Warszawa

Projekt Warszawa podczas Turnieju Legend im. Zdzisława Kiczyńskiego i Andrzeja Kaczmarka w Nysie przegrał tylko jednego seta. W finale warszawianie 3:1 pokonali Asseco Resovię Rzeszów. Mecz o 3. miejsce również rozstrzygnął się w czterech partiach – gospodarze okazali się lepsi od PGE Skry Bełchatów. MVP turnieju został wybrany warszawski rozgrywający Jan Firlej.

Mecz o trzecie miejsce początkowo toczył się pod dyktando gości. Bełchatowianie utrzymywali wysoką skuteczność w ataku, dobrze funkcjonował ich blok. W dalszej fazie seta czteropunktowy dystans utrzymywał się (12:16).Gdy bełchatowianie prowadzili 21:16 niewielu spodziewało się, że gospodarze będą w stanie odwrócić przebieg seta. Podopiecznym trenera Plińskiego ta sztuka się udała i po walce na przewagi triumfowali do 25. W drugiej odsłonie od początku to Stal Nysa dyktowała warunki (8:2). Chociaż gra obu drużyn nie była pozbawiona błędów, to gospodarze utrzymywali przewagę. Bełchatowianie starali się walczyć, jednak nie potrafili przełamać siatkarzy z Nysy. Drużyna Daniela Plińskiego utrzymywała wysoką skuteczność w ataku i wygrała do 23.

Trzeci set początkowo przypominał wcześniejszą odsłonę. Dopiero w końcówce sytuacja zaczęła ulegać zmianie. W decydującą fazę z niewielką zaliczką punktową weszli bełchatowianie, ale to wystarczyło by przedłużyli spotkanie. W czwartej partii długo prowadziła Stal (8:4, 16:13). W końcówce gospodarze mieli dwa punkty przewagi, ale tym razem to Skra doprowadziła do emocjonującej walki na przewagi. Jednak również tym razem lepsi okazali się gospodarze i to oni zajęli 3. miejsce na turnieju.

Liderem gospodarzy w tym pojedynku był Wassim Ben Tara. Atakujący zdobył aż 29 punktów z czego po 3 w polu zagrywki oraz blokiem, atakował z 56% skutecznością. Najwięcej oczek dla bełchatowian – 21 zdobył Filippo Lanza. Przyjmujący do 2 bloków i 1 asa dołożył 18 celnych ataków (50% skuteczności).

o 3. miejsce:
PSG Stal Nysa – PGE Skra Bełchatów 3:1
(27:25, 25:23, 23:25, 27:25)

Składy zespołów:
Stal: Buszek (13), Kramczyński (1), Ben Tara (29), Zerba (9), Kwasowski (19), Szczurek (2), Dembiec (libero) oraz El Graoui (1) i Abramowicz (1)
Skra: Gunia (11), Janus (8), Kooy (6), Atanasijević (4), Mitić (2), Lanza (21), Piechocki (libero) oraz Musiał (11), Schul (1), Vasina (9) i Rybicki


Otwarcie meczu finałowego było zacięte. Szybko jednak do głosu doszli warszawianie, budując coraz wyraźniejszą przewagę (12:10, 18:12). Podopieczni trenera Santilliego utrzymywali wysoką skuteczność w ataku, wywierali na rywalach presję zagrywką i wygrali pierwsza partię do 16. Znacznie więcej walki było w drugiej odsłonie (5:6, 9:8). Stopniowo jednak ponownie inicjatywę zaczęli przejmować siatkarze z Warszawy. Chociaż zawodnicy Resovii poprawili skuteczność w ataku, wciąż lepsi w tym elemencie był Projekt i to warszawska drużyna triumfowała w tym secie.

Trzecia partia miała odmienny przebieg. Od początku to rzeszowianie dyktowali warunki. Resovia wyraźnie poprawiła skuteczność w ataku, wzmocniła zagrywkę. Uaktywnił się rzeszowski blok. Od początku do końca to podopieczni trenera Medei kontrolowali grę i wygrali do 16. W czwartym secie rzeszowianom nie udało się utrzymać dobrej dyspozycji. Warszawianie wrócili do bardzo dobrej skuteczności w ataku (w tej partii aż 63%), ponownie punktowali w polu zagrywki (aż 5 punktowych serwisów). Na tak dobrą dyspozycję rywali siatkarze z Rzeszowa nie znaleźli recepty, przez co przegrali seta do 15 a cały mecz 1:3.

Liderem warszawian w finale był Artur Szalpuk. Siatkarz do 13 punktowych ataków (52% skuteczności) dołożył asa i 2 bloki. Po drugiej stronie siatki najwięcej punktów – po 10 zdobyli Thibault Rossard oraz Tomasz Piotrowski.

finał:
Projekt Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 3:1
(25:16, 25:20, 16:25, 25:15)

Składy zespołów:
Projekt: Firlej (4), Wrona (6), Semeniuk (5), Szalpuk (16), Grobelny (11), Weber (11), Wojtaszek (libero) oraz Nowakowski (2), Klapwijk (6), Janikowski, Pawlun i Kowalczyk
Resovia: Krulicki (8), Muzaj (4), Rossard (10), Piotrowski (10), Drzyzga (3), Mordyl (9), Potera (libero) oraz Kędzierski, Ziobrowski (7) i Nowak

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę