Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Projekt wciąż niepokonany, ale pełnej puli nie zgarnął

PL: Projekt wciąż niepokonany, ale pełnej puli nie zgarnął

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą na razie siatkarze Projektu Warszawa. W szóstej kolejce sezonu w pokonanym polu zostawili Bogdankę LUK Lublin. Triumf tym razem nie przyszedł jednak stołecznym łatwo. Podopieczni Piotra Grabana spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero w tie-breaku.

Atakiem ze środka siatki mecz rozpoczął Andrzej Wrona (1:0), a w kolejnej akcji odpowiedział podobnym atakiem Marcin Kania (1:1). Jednak przy zagrywkach Bartłomieja Bołądzia prowadzenie zaczęli budować gospodarze (7:3). W kolejnych fragmentach długie akcje kończył Mateusz Malinowski (8:11), co dało sygnał lublinianom na odrabianie strat – do remisu doprowadził Alexandre Ferreira (12:12). Między zespołami trwała wymiana ciosów, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Po ataku Artura Szalpuka o czas poprosił szkoleniowiec Bogdanki LUK Lublin (20:17). W końcówce przewaga warszawskiego zespołu utrzymywała się (22:19), choć kolejne zagrywki Ferreiry zmusiły Piotra Grabana do wykorzystania przerwy (21:22). Po ataku Bołądzia piłkę setową mieli zawodnicy Projektu Warszawa (24:23), ale wynik wyrównał Jan Nowakowski (24:24). W zaciętej końcówce szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę gospodarze (27:25).

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD ZAGRYWKI

Drugiego seta zespoły rozpoczęły od wymiany ciosów (2:2). Kolejne zagrywki posyłał Mateusz Malinowski, a kontrataki kończył Ferreira (4:2). Obie drużyny nie zwalniały ręki, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (10:10). Thobias Brand swoimi zagrywkami wyprowadził lublinian na prowadzenie (12:10). Przerwę wykorzystał trener Projektu Warszawa, a po wznowieniu gry akcje skończył Artur Szalpuk (11:12). W kolejnych fragmentach lublinianie utrzymywali zaliczkę punktową (18:15). W końcówce punktowali Weber (19:22) oraz Szalpuk (20:23), lecz kilka chwil później seta zakończył blok przyjezdnych (25:20).

KONCENTRACJA DO OSTATNIEJ PIŁKI

Trzecia odsłona również rozpoczęła się od wyrównanego fragmentu gry, a kolejne ataki kończyli Bartłomiej Bołądź czy Thobias Brand (9:9). Wyższość warszawskiego bloku musiał uznać Alexandre Ferreira (10:10), a kilka chwil później zatrzymany został Brand (15:13). Na taki bieg wydarzeń zareagował szkoleniowiec z Lublina. Po powrocie na plac gry na skrzydle zameldował się Damian Schulz (14:15), a po asie serwisowym Branda lublinianie wyszli nawet na prowadzenie (17:16). Kilka chwil później w polu zagrywki pojawił się Mateusz Malinowski co pozwoliło przyjezdnym powiększać zaliczkę (20:17). Serię przyjezdnych przerwał Bartłomiej Bołądź (18:21), który punktował także w zagrywce (23:24). Jednak zryw w końcówce nie wystarczył i prowadzenie w całym meczu objęli zawodnicy Bogdanki LUK Lublin.

Czwarty set lepiej rozpoczął się dla zawodników z Lubelszczyzny (3:0), a pierwszy punkt dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Bołądź (1:3). As serwisowy Igora Grobelnego wyrównał wynik, dodatkowo zagrywki Andrzeja Wrony pozwoliły warszawiakom wyjść na prowadzenie (7:5). W kolejnych fragmentach przewaga gospodarzy tylko rosła i na niewiele zdawały się kolejne zmiany po lublińskiej stronie siatki (14:9). Po raz kolejny zatrzymany został Damian Schulz (17:10). Tak wypracowanej zaliczki punktowej zawodnicy Projektu Warszawa już nie wypuścili z rąk i ostatecznie doprowadzili do tie-breaka (25:17).

ZWYCIĘSKA PASSA TRWA

Ataki Ferreiry i zagrywki Branda szybko dały prowadzenie przyjezdnym, na co zareagował trener warszawskiej drużyny (3:0). Po powrocie na boisko akcje na korzyść swojej ekipy rozstrzygnął Igor Grobelny (1:3). Dodatkowo punktowy blok gospodarzy wyrównał wynik (4:4). Tillie skończył kolejny kontratak, a  o czas poprosił trener lublinian (6:4). Kilka chwil później zespoły zmieniały strony przy trzypunktowym prowadzeniu zespołu z Warszawy. Z obu stron siatki nie brakowało zepsutych zagrywek. Ze środka atakował Jan Nowakowski (8:10), jednak nie do zatrzymania był Igor Grobelny (11:8). W końcówce atak skończył jeszcze Damian Schulz (12:14), jednak błąd w polu serwisowym Ferreiry zakończył mecz.

MVP: Igor Grobelny

Projekt Warszawa – Bogdanka LUK Lublin 3:2
(27:25, 20:25, 23:25, 25:16, 15:12)

Projekt: Firlej (2), Tillie (7), Wrona (12), Bołądź (23), Semeniuk (11), Szalpuk (9), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Grobelny (17), Weber (2)
LUK: Nowakowski (15), Komenda (2), Kania (8), Malinowski (3), Ferreira (22), Brand (12), Hoss (libero) oraz Nowosielski, Schulz (15), Kędzierski (libero)